Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jak často byste měli masturbovat? Čeští odborníci přišli s ideální frekvencí

Kolikrát měsíčně je zdravé ejakulovat?
Zdroj: Profimedia
Podle odborníků pomáhá pravidelná masturbace snížit riziko rakoviny, a to až o třetinu, a kromě pozitivních zdravotních účinků má i pozitivní vliv na psychiku.

Výsledky amerického výzkumu, kterého se zúčastnilo 30 000 mužů, zveřejnil na konferenci primář Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Libor Zámečník.

Michal Pohanka ze Sexuologického ústavu VFN řekl, že mužská masturbace je pozitivní a lze ji praktikovat i několikrát týdně. Frekvence masturbace je ovšem velmi individuální.

Přednosta Psychiatrické kliniky VFN Jiří Ramboch uvedl, že častá masturbace může znamenat i nespokojenost ve vztahu. V dřívějších dobách byla autoerotika odsuzována, teď se spíš mluví o jejích pozitivních účincích.

„Sedm z deseti žen uvádí, že muži přestali být iniciativní a dávají přednost autoerotice. Je za tím internet. Přesto masturbace není náhražkou, ale doplňkem sexu. Pomáhá při zánětu prostaty,“ doplnil urolog Libor Zámečník.

V Česku žije 60 000 mužů, které postihla rakovina prostaty. Pravidelná masturbace pomáhá její riziko snížit. Může také napomoci v léčbě zánětů a bolestí prostaty.

Průzkum mezi Čechy dopadl vcelku pozitivně. 80 procent mužů považuje masturbaci za běžnou součást svého života. Většina z nich uvedla, že má stálého partnera či partnerku a autoerotiku kombinují se sexem, což je správně. Mladší a vzdělanější muži podle výzkumu onanují více.

Jaká je tedy ideální frekvence masturbace? Podle lékařů je dobré mít jedenadvacet ejakulací za měsíc. Minimální počet je dvanáct.

A jak jste na tom s masturbací vy? Považujete ji snad za něco zvráceného, nebo vám trocha autoerotiky vylepší den?

Související články

Další články