Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jak budou fungovat školy: První stupeň se vrátí do lavic, druhý stupeň nyní ne

Jak budou fungovat školy: První stupeň se vrátí do lavic, druhý stupeň nyní ne
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
boj s virem
Jak bude fungovat škola? Ta otázka trápí rodiče, děti i učitele. Krizový štáb a vláda představily návrh, jak se do lavic začne postupně vracet život. Vzdělávací zařízení se budou otevírat postupně. První stupeň ZŠ má přednost. Nejpozději se počítá s návratem žáků 2. stupně ZŠ a středoškoláků. Maturity budou od června.

V plném rozsahu se do července výuka do škol nevrátí. Stát plánuje školy otevírat postupně. Nejméně se počítá s návratem žáků 2. stupně ZŠ a středoškoláků. Od 20. dubna budou možné individuální konzultace pro studenty posledních ročníků VŠ.

Ministr školství Robert Plaga již dříve uvedl, že by se měly děti vrátit do škol v polovině května, nicméně rozhodnutí nebylo na něm, ale na ministerstvu zdravotnictví a epidemiolozích.

Malé pracovní skupiny

Pokud půjde vše dobře, umožní vláda od 25. května přítomnost žáků na základních školách formou školních skupin, kde budou platit přísná opatření. Půjde o skupiny maximálně 15 žáků bez možnosti měnit složení skupin. Žáci budou sedět v lavicích po jednom. Nebudou fungovat školní družiny, aby se děti nesetkávaly ve větších skupinách. O nošení roušek rozhodne učitel na základě aktuální práce. Roušky budou povinné při skupinové práci. "Roušky budou doporučeny, ale o nošení rozhodne vyučující. Pokud děti budou v lavicích daleko od sebe, tak nebude nutné, aby roušky měly,“ vyjádřil se ministr školství k problematice roušek u dětí," uvedl ministr školství Robert Plaga

Individuální výuka

Od 11. května bude povolena přítomnost ve škole studentům závěrečných ročníků středních škol, vyšších odborných škol a konzervatoří a individuální výuka na základních uměleckých školách a jazykových školách, pokud budou přítomni pouze pedagog a žák. Jde především o prostor k osobním konzultacím a individuální přípravě na zkoušky.

Maturity v červnu

Maturity budou moct být nejdříve 1. června. Na červen byly také odložené přijímací zkoušky na střední školy.

Vysoké školy

Od 20. dubna budou uvolněny aktivity pro studenty posledních ročníků vysokoškolského studia do počtu 5 osob. Týká se to především konzultací závěrečných prací či individuálních návštěv knihovny pro absenční výpůjčky.

Proti otevření škol vznikla petice, ve které více než 80 000 signatářů žádá ministra školství Roberta Plagu, aby školy zůstaly uzavřeny do konce školního roku. Lidé se obávají toho, že by otevření škol mohlo znamenat posílení epidemie.

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJEME ZDE.

Související články

Další články