Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Jak bude vypadat člověk za 50 000 let? Tyhle fotky vás dostanou!

+ Dalších 6 fotografií
Nevíme, co bude s lidstvem za rok. Ale fascinuje nás otázka, jak budou lidé vypadat za 50 tisíc let. Co všechno ovlivňuje vývoj lidstva?

Již nějakou dobu se mezi vědci spekuluje, jak se asi bude lidský druh vyvíjet. Všechno nasvědčuje tomu, že budeme tmavší pleti s vyvinutějšími mozky a varlaty. Proč jiné orgány nebudeme potřebovat a co ovlivňuje vývoj člověka?

Lidský druh je nejvyvinutějším na planetě Zemi a v závislosti na prostředí se patrně stále vyvíjí. Evoluce trvá, i když jsme příliš zaneprázdněni na to, ji vnímat. Jak ale takový vývoj bude probíhat dál? Někteří vědci tvrdí, že člověk, jak jej známe bude ve své podobě existovat maximálně 15 000 let a poté se radikálně změní na nový druh.

Faktem zůstává, že nejvyvinutější organismy podléhají evoluci paradoxně rychleji než ty primitivní. Jaká ale bude cena za to, že jsme organismem nejvyvinutějším? Naše těla se budou přizpůsobovat změnám planety.

Díky neustálému ztenčování ozonové vrstvy nám začne tmavnout kůže. Slunce se vzdálí od naší planety a dalším fyziologickým vývojem bude změna výšky a váhy. Údajně budeme mnohem vyšší a hubenější kvůli vstřebávání tepla. Na planetě bude výrazně méně světla, proto naše oči budou větší a lidský druh bude schopen vidět ve tmě.

Přijde vám to jako sci-fi? Nong Yousui, chlapec z Číny, je první člověk na Zemi, který je schopen vidět ve tmě. Jeho oči jsou modré, což je u Asiatů raritou. Ale to není nic oproti tomu, co se stane, když zhasnete světlo. Nongovi začnou oči svítit. Na svůj dar je údajně právem hrdý. Podle vědců se však jedná o přirozený vývoj lidského druhu.

Za evoluční změny si však můžeme úplně sami. Sami si vytváříme prostředí, ke kterému se náš organismus bude nucen přizpůsobit. Moderní medicína a digitální věk na člověka kladou vysoké nároky a ten těmito vlivy degeneruje. Orgány se zmenší a budou téměř nefunkční, protože pro lidské tělo ztratí význam. Naopak k lepšímu se vyvinou smyslové a sexuální orgány a mozek. Ten bude tak velký a vyvinutý, že jej tělo téměř neunese.

Ti samí vědci navíc tvrdí, že budou k dispozici nové biotechnologie k vytvoření úplně nových tělesných schránek, které nám budou vyhovovat. Vlastně taková umělá těla dle našich představ. Zdá se, že se do budoucna máme opravdu na co těšit.

Mohlo by vás zajímat

Další články