Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Jak bude na svatého Martina? Vyndáme zimní kabáty, nebo budeme chodit jen v tričku?

Na sníh si prý ještě počkáme!
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
Rok se s rokem sešel a za rohem je opět magické datum 11. 11. Čeká nás oslava svatého Martina, ke kterému se váže pranostika, že přijíždí na bílém koni. Jak už to tak ovšem bývá, člověk míní a Pán Bůh mění. Vše nasvědčuje tomu, že letos to na sněhovou nadílku opravdu nevypadá. Místo kabátů si připravme spíš sluneční brýle a trička.

Dorazí Martin na bílém koni, nebo ne? Meteorologové mají jasno! Martin letos nedorazí. Čekají nás nadprůměrné teploty a můžeme se těšit na slunečné počasí s nadprůměrnými teplotami kolem 20 stupňů Celsia.

Je to neuvěřitelné, přesto, že máme listopad v plném proudu, mráz ani sychravé počasí nás zatím nečekají. Minimálně týden si ještě budeme užívat „babího léta“ a nadprůměrných teplot kolem dvacítky.

Meteorologové tvrdí, že v následujícím týdnu očekávají výrazně nadprůměrné teploty, které se budou v průběhu jeho druhé poloviny jen zvolna snižovat.

Takto příjemné teploty jsou opravdu nevídané a v průměru lze říci, že jsou až o 8 stupňů vyšší, než je obvyklé. Nejde ovšem o příznivé teplotní podmínky pouze přes den, i v noci nemají teploty nějak dramaticky propadat. Rtuť teploměru se zastaví kolem deseti stupňů, což je na listopad skutečně nevídané.

Pokud vás zajímá, jak bude svatomartinský týden vypadat podrobně, lze prozradit, že pondělí a úterý budou nejteplejšími dny přesto, že se mohou objevit dešťové přeháňky.

Středa nám připraví teploty od 14 do 18 stupňů Celsia, což je velmi příjemný výhled. Od čtvrtka můžeme očekávat lehké ochlazení, které vyvrcholí o víkendu, kdy se budou teploty pohybovat kolem 12 až 16 stupňů Celsia. Máme se tedy opravdu na co těšit.

Svatého Martina si tedy letos neužijeme v podobě sněhové nadílky, ovšem o tradiční husu, knedlíky, zelí a svatomartinské vínko nepřijdeme ani letos. Krásné dny si zpříjemněte procházkou či výletem do přírody, která je letos skutečně krásně zabarvená.

Související články

Další články