Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Jágrův dojemný dopis tatínkovi do nebe: Poradil mu, jak má pozdravit ty nahoře, a citoval otcovu oblíbenou hlášku

Jaromír Jágr promluvil na pohřbu svého tatínka.
Zdroj: herminapress.cz
+ Dalších 33 fotografií
Dopis

Jaromír Jágr starší zemřel po vleklé nemoci ve věku 82 let. Poslední rozloučení s ním se konalo 22. listopadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně, kam dorazila i jeho blízká rodina v čele s vdovou Annou a slavným synem, legendárním hokejistou Jaromírem Jágrem (50). Ten si během smutečního obřadu připravil dojemný dopis, který přítomným pozůstalým přečetl. Na místě byla i redakce eXtra.cz.

Jaromír Jágr starší zemřel 15. listopadu na rakovinu, jak informoval Blesk. Poslední rozloučení s otcem legendy Jaromíra Jágra proběhlo 22. listopadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Starosty Pavla v Kladně od 12:00 hodin.

Na místo dorazili zdrcení blízcí příbuzní v čele s vdovou Annou, která se svým mužem zůstávala do posledních okamžiků. Dále nechyběli syn Jaromír Jágr s partnerkou Dominikou Branišovou, sestra Jitka se synem Jiřím Kallou a dcerou Pavlínou Jágrovou. Z hokejistů dorazili Tomáš Plekanec, Milan Nový nebo Jiří Šlégr. Na místě byla též redakce eXtra.cz.

Dojemný dopis otci

Obřad vedl farář Zbygniew Czendlik, který následně předal slovo Jágrovi, jenž předstoupil před přítomné a rozhodl se přečíst osobní dopis věnovaný milovanému tatínkovi.Milý táto, je tady den, který jsem doufal, že nikdy nepřijde. Den, kdy odcházíš z tohoto světa do světa pro nás neznámého. Ale já věřím, že dnem který sis vybral k odchodu mi dáváš jasné znamení, že vše je přesně tak, jak má být a já se nemusím bát. 15.11.2022, když totiž sečteme všechna čísla 15+11+20+22 součet se rovná číslu 68 a to je číslo, které nosím na hokejovém dresu a je mně souzené,” přečetl Jágr v dopise, jehož celé znění umístil následně na Facebook.

Dále nechyběly ani velmi osobní vzpomínky a v jednu chvíli Jágr poukázal na otcovu oblíbenou hlášku: „Nežeň se, máš času dost.“ Dopis vytvořil Jágr dva dny před obřadem. Neopomněl v něm zmínit ani otcův typický suchý humor. „Nakonec tvůj originální pozdrav ,No nazdar, děláš něco?´ dokázal vykolejit i ty největší borce,“ přečetl Jágr v dopise. „Nevím, jestli v nebi jako prvního potkáš Ježíše, Boha nebo někoho jiného, ale pozdrav je jiným stylem. Tohle by nebyl dobrý začátek," zavtipkoval ve smutnou chvíli Jágr.

„Nevynechal jsi můj jediný trénink, ani zápas. Byl jsi přísný, ale spravedlivý. Ty jsi byl ten co mě vytvářel, co mě maloval. Já byl pouze obrázek, na který se lidé chodí dívat, někteří ho dokonce i obdivovat. Ale skutečný malíř jsi byl ty,” stálo ještě v dopise na rozloučenou.

Související články

Další články