Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jágrová přiznala, že pražská hygiena nestíhá trasovat: Omlouvá se a prosí o shovívavost

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
Trasování
Šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová přiznala, že stíhat trasovat kontakty lidí nakažených covidem-19 v hlavním městě je velmi obtížné. Žádá proto lidi s pozitivním testem o shovívavost. Jágrová se omluvila se slovy, že hygiena není schopna to zvládat.

Hygiena v hlavním městě Praha nestíhá trasovat kontakty lidí nakažených koronavirem. Šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová to přiznala v pátek na tiskové konferenci. "Trasovat se nám daří obtížně, pomáhá nám už kde kdo," řekla Jágrová podle ČTK.

"Jde to jen obtížně, pomáhají pražští medici, vojenští medici, armáda, protože případů je strašně moc. Na jednoho trasovaného máte 20, 30 kontaktů, to jsme v hodnotách desetitisíců lidí, s kterými jsme nějak komunikovali," uvedla šéfka pražské hygieny.

"Byť bychom chtěli s každým mluvit do hodiny, tak se nám to prostě nedaří a nemůžeme to nikdy zvládnout," přiznala Jágrová. Jágrová se navíc za nestíhání pražské hygieny omluvila. "My se velmi omlouváme, nás to hrozně mrzí, ale nejsme schopni v dané situaci to zvládat," pronesla.

"Situace je tristní, naši zaměstnanci mají už dávno vyčerpané všechny přesčasové hodiny, ale jedou sedm dní v týdnu, chodí z práce v osm hodin a bohužel světlo na konci tunelu není velké," dodala šéfka pražské hygieny.

V Česku se první případy nákazy koronavirem objevily v březnu. Od té doby bylo v Praze zaznamenáno 5470 nakažených. Jágrová také zmínila, že lidé s pozitivním testem by měli zůstat v domácí izolaci a zároveň si připravit seznam osob, s kterými přišli do kontaktu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy