Jágr si splnil sen: Legendární útočník si s Kladnem zahraje extraligu i v 50 letech

Jaromír Jágr si splnil sen: Zahraje si s Kladnem extraligu i v 50 letech
Zdroj: Profimedia.cz
Hokej

Boj o všechno. Tak by se dala popsat bitva mezi Kladnem a Jihlavou v sedmém utkání finálové série v play off první hokejové ligy. Do extraligy se ale mohl dostat jenom jeden tým, což se podařilo právě Kladnu, za které nastupují hokejové legendy Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. I s jejich přispěním porazili Rytíři Jihlavu 5:2 a po roce mohli slavit návrat do nejvyšší hokejové soutěže.

Úvod utkání mezi Jihlavou a Kladnem vůbec nenapovídal finálnímu výsledku. Rytíři šli do oslabení hned v první minutě zápasu poté, co se Ondřej Mikliš dopustil nedobrovolného bránění. Kladno ale dvě ožehavé minuty ustálo a vzápětí spustilo gólový koncert.

Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Nicolas Hlava, když se trefil přesně nad vyrážečku jihlavského gólmana Žukova. Ihned poté dostalo Kladno přesilovku, kterou vzápětí proměnilo. Z levého kruhu totiž vypálil devětačtyřicetiletý veterán Jaromír Jágr a před brankou puk tečoval Rostislav Marozs.

Ten si gólovou oslavu zopakoval o čtyři minuty později, když ujel obraně, rozhýbal si jihlavského brankáře a pod betonem mu zasunul puk do sítě. Totální kolaps Jihlavy pak dovršil kladenský Marek Račuk, který v 19. minutě zvýšil na 4:0. V tu chvíli se zdálo, že je po zápase. Zůstalo ale opravdu jen u zdání, jelikož Jihlava se nadechla poté, co Jiří Fronk propálil kladenského gólmana a rytířům tak poslal gól do šatny.

V šatně bylo dusno

I tak se ale jihlavští o přestávce nevyhnuli pořádnému kartáči od trenérů a kapitána týmu. To se také na hráčích prakticky okamžitě projevilo a do druhé třetiny jako by nastoupilo jiné mužstvo. Jihlava přidala a začala Rytíře tlačit. Snaha se vyplatila a Petr Lichanec snížil na 4:2.

Zbytek zápasu nabídl spoustu vyostřených zákroků, hrálo se nahoru dolů, ale skóre se dlouho nemělnilo, přestože Jihlava měla spoustu šancí, aby zápas otočila. Hned několikrát totiž její hráči nastřelili tyč. Pět minut před koncem mohl vítězství Kladna potvrdit samotný majitel Rytířů Jaromír Jágr, když ujížděl sám na bránu, Žukov ho ale perfektně vychytal. Pojistku pak nakonec přidal Zacharčuk.

Kladno tak mohlo slavit. Nejenže vyhrálo titul v první lize, ale především po roční pauze zaviněné sestupem se totiž opět dostalo do nejvyšší soutěže. Jen tak mimochodem, pokud Jágr nepověsí brusle na hřebík, bude hrát v extralize v 50 letech.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní