Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Jágr si dobruslí pro druhé státní vyznamenání: Dostane ho za Čínu a jako první sportovec

+ Další 2 fotografie
Jágr a Zeman
Úplně prvním dvakrát vyznamenaným sportovcem se má stát Jaromír Jágr (47). Legendární hokejista si podle prezidenta Miloše Zemana (75) medaili zaslouží především za budování vztahů s Čínou. Státní vyznamenání Zeman předá v pondělí večer na Pražském hradě.

Jaromír Jágr (47) nemá chybět mezi vyznamenanými osobnostmi při příležitosti výročí založení Československa. Jestliže dnes večer z rukou Miloše Zemana (75) medaili přijme, stane se historicky prvním sportovcem, který ji obdrží už podruhé.

Legendární hokejista státní vyznamenání převzal poprvé v roce 2010 od tehdejšího prezidenta Václava Klause (78). Národní tým tehdy přivezl z mistrovství světa v Německu zlato.

Tentokrát přijde ocenění nejenom za sportovní zásluhy, ale i za ty na poli mezinárodních vztahů. Zeman se netají tím, že Jágra vyznamená především za jeho aktivity v Číně, kam jezdil propagovat hokej. Prý tím přispěl k budování vztahů s Říší středu.

Mohlo by vás zajímat

Další články