Už se dlouho řeší, že by český veterán Jágr našel domov v Calgary. Uznávaný novinář Elliotte Friedman, který se pohybuje v hokejovém zákulisí, řekl stanici NHL Network: „Vím, že některé týmy o Jágrovi nějakým způsobem mluvily a zajímaly se o něj. Myslím, že Calgary je jedním z těchto mužstev. Trénuje tam Glen Gulutzan, jeden z Jágrových bývalých koučů.“

Jágr s Gulutzanem poprvé spolupracoval v Dallasu. Zde během 34 zápasů nasbíral krásných 26 bodů a ani po odchodu do Bostonu na něj trenér Gulutzan nezapomněl. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

V minulé sezóně Gulutzan o Jágrovi prohlásil: „Už není tak rychlý jako dřív, ale pod kruhy je pořád silnější než většina kluků v lize. Asi nejúžasnější na něm je – kromě fyzických dovedností, urostlé postavy, síly a šikovných rukou – jeho neskutečná hokejová inteligence.“

„Vzpomínám si, že v Dallasu jsme si my trenéři stříhali nějaké klipy a při jejich sledování si říkali: ‚Páni, jak to udělal?‘ Dokáže skórovat, nahrát, zvládá všechno. Díky tomu může pořád hrát. Navíc má obrovskou vášeň pro hru,“ přidal Gulutzan.

V Calgary je teď jediný Čech – Michal Frolík. Ten by se na možný Jágrův nástup těšil. „Máme mladý tým a možná bychom nějakého toho staršího hráče potřebovali,“ uvedl Frolík.

Vedení týmu však o Jágrově nástupu mlčí. Lze si to vyložit tak, že Jágrův nástup alespoň probírají. Dokonce i sázkové kanceláře informovaly o tom, že by se Jágr měl uplatnit v Kanadě. Kurz na Jágrův start v Calgary lehce přesahuje 2:1. Ještě před pár dny byl kurz 3:1.