Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jágr mluvil o pokoře a slušnosti, fanoušci mu vyčetli podporu Babiše a Zemana

Zdroj:
+ Dalších 10 fotografií
kazatel morálky
Jaromír Jágr (47) není jen hokejovou legendou, ale také velkým vzorem pro mnoho Čechů. Hokejista ví, že může fungovat také jako morální vzor. Proto občas veřejnosti nabízí své životní citáty. V poslední době ale Jágra část fanoušů kritizuje. Vadí jím, že Jágr podporuje premiéra Andreje Babiše (64) a Miloše Zemana (74).

"Svaly a mozek ti můžou pomoci získat slávu a peníze, ale upřímný respekt od lidí - ten získáš jedině pokorou, laskavostí a slušností," to je citát, kterým Jaromír Jágr obšťastnil své fanoušky. Drtivá většina Jágrovi zatleskala a poděkovala mu. Životní citáty a moudra od sportovce, který si podmanil nejen NHL? To se hodí vždy.

Jenže v poslední době se objevují také lidé, kteří si myslí, že Jágrova slova jsou v rozporu s jeho činy. Že když mluví, tak je to vzletné, ale jeho reálné skutky jsou přízemní.

"Tak možná by bylo dobrý se chovat slušně ke všem a ne jen k tomu, kdo je zrovna u moci a zdrojem peněz. A těm hlavně nelézt do zadku," vzkázal Jágrovi přes Instagram jeden z fanoušků. Další uvedli, že jim vadí, že hokejová ikona podporuje Babiše a Zemana, přestože tito pánové vzorem pokory ani slušnosti nejsou.

Jágr ale měl pro kritiky připravenou odpověď. "Veřejně jsem podpořil jen jednu stranu, a to ODS naposledy v roce 2013," odvětil Jágr. "Každý slušný člověk by se měl vymezit proti lháři, oligarchovi a stbákovi. A ne se s ním fotit a dávat mu dres jen proto, že se mu to finančně hodí," tvrdí další fanoušek s tím, že Jágr u něj ztratil respekt.

Další fanoušci pak do hádky vstoupili s tím, že sportovní kvality Jágra uznávají, i když kamarádíčkování se s politiky se jim nelíbí. Podívejte se do galerie.

Související články

Další články