Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Jágr a rodina truchlí nad ztrátou milovaného dědečka: Byl studnice moudrosti, vzpomíná vnuk Kalla

Jiří Kalla zavzpomínal na dědu Jaromíra Jágra staršího
Zdroj: Profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Vzpomínky

Hokejista Jaromír Jágr (50) a další členové jeho rodiny momentálně zažívají těžké životní chvíle. Před pár dny zemřel Jaromír Jágr starší (†82), tatínek hokejisty a jeho sestry a také milovaný dědeček, jehož pohřeb se koná v úterý 22. listopadu. Na Jaromíra staršího zavzpomínal v rozhovoru pro eXtra.cz jeho vnuk, hokejista Jiří Kalla.

Jaromír Jágr starší zemřel před pár dny a poslední rozloučení s ním proběhne 22. listopadu v Kladně v tamním kostele. K hokeji vedl nejen svého syna Jaromíra Jágra, z něhož se stal jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších českých a světových hokejistů, ale také vnuka Jiřího Kallu.

„Děda pro mě znamenal už od dětství strašně moc. To on mě hecoval a vedl mě k hokeji. Hodně lidí z rodiny říká, že jsem dědovi podobný, co se týče charakteru a chování. To je pro mě velká pochvala,” uvedl někdejší nadějný hokejista Jiří Kalla, který pro eXtra.cz promluvil o svém dědečkovi, s nímž si naposledy řekl ahoj den před jeho smrtí.

Vzpomínky na milovaného dědu

Dědeček pro něj byl obrovskou inspirací a rád s ním trávil čas. „Vídali jsme se hodně často a každý rozhovor s ním byl pro mě přínosem. Byl velká osobnost a doslova studna moudrosti,” řekl a dodal, že rodina byla pro dědu vždy na prvním místě.

Své babičce se po tragické ztrátě snaží on i celá rodina pomáhat, jak jen to jde. Pro babičku je to samozřejmě hodně těžké, ale je to silná žena, kdo jiný než ona by tohle měl zvládnout. Vídám nyní babičku zhruba obden a samozřejmě se snažíme jí ve všem pomáhat,” prozradil dále Kalla, jehož maminkou je Jágrova sestra Jitka.

Podle informací eXtra.cz měl tatínek a dědeček Jágr starší vážnou nemoc. „Jeho odcházení bylo neuvěřitelně těžké. Ba přímo příšerné. Je to v podstatě vysvobození. Detaily opravdu nechtějte vědět,“ prozradil se smutkem jeden z blízkých. „Jeho manželka Anna si péčí o něj po celou tu dobu vysloužila permanentní svatozář. Je to obětavá žena a zkusila opravdu hodně,“ tvrdí pod příslibem zachování anonymity další člověk z okolí hokejisty.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy