Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jacqueline Kennedy Onassis zemřela před 26 lety: Módní ikona a první dáma s těžkým osudem

Jacqueline Kennedy Onassis zemřela před 26 lety: Módní ikona a první dáma s těžkým osudem
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Jacqueline Kennedy Onassis zemřela přesně před 26 lety. Bývalá první dáma, která se s prezidentem seznámila díky své pozici společenské novinářky, o život přišla kvůli onemocnění, které u ní způsobilo rakovinu krve. Za svého života se ale lidem zapsala do paměti jako módní ikona, která určovala trendy po celém světě.

Jacqueline Lee Bouvier-Kennedy Onassis, světu lépe známá jako Jackie Kennedy či Jackie O', nebyla jen první dámou USA, ale i módní ikonou, jejíž styl se líbil ženám po celém světě. Ačkoliv si mnozí mohli myslet, že se manželkou někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho stala díky bohatství, opak je pravdou - seznámila se s ním díky své inteligenci.

Jackie byla velmi inteligentní dívka, díky čemuž vystudovala prestižní školu Vassar College. Po dokončení studia se rok věnovala cestování po Evropě, a když se vrátila, vystudovala Univerzitu George Washingtona. Roku 1952 začala pracovat jako fotoreportérka pro deník Washington Times-Herald, kde získala renomé společenské novinářky. Proto byla vyslána do Anglie, odkud přinášela reference o korunovačních oslavách královny Alžběty II.

Práce jí přinesla svatbu

Právě díky svému povolání a zápalu, se kterým svou práci vykonávala, se seznámila i s Johnem Kennedym. Ten se do inteligentní reportérky prestižního deníku zamiloval a v roce 1953 se pár za požehnání samotného papeže vzal.

Jackie porodila svému muži 4 děti - dceru Arabellu, narozenou v roce 1956, dceru Caroline, narozenou roku 1957, v roce 1960 porodila syna Johna mladšího a v roce 1963 pak syna Patricka, který však pár dní po porodu zemřel.

Módní ikona

V dobách, kdy byla Jackie první dámou, ji lidé znali jako módní ikonu. Ženy chtěly být jako ona a tomu se přizpůsobovaly i kolekce módních návrhářů. Svému muži ale nebyla jen na okrasu a pomáhala mu při práci, díky své znalosti jazyků mu například překládala politické texty z francouzštiny a španělštiny.

Ztráta manžela

Po atentátu na Kennedyho, který z Jackie udělal vdovu, se spolu se svými dětmi odstěhovala do New Yorku, kde chtěla žít poklidný život. Následně nechala v Bostonu vybudovat John F. Kennedy Memorial Library.

V roce 1968 se Jacqueline provdala za řeckého multimilionáře Aristotela Onassise. Manželství ovšem neklapalo a Onassis si užíval s milenkami, což někdejší první dámě vynahrazoval tím, že platil veškeré účty za drahé oblečení, boty a doplňky, které si kupovala. Kvůli tomu ji rodina Onassise považovala za zlatokopku.

Zdrcující diagnóza

V lednu 1994 lékaři Jackie diagnostikovali Non-Hodgkinův lymfom, což je onemocnění způsobující rakovinu krve. Ještě 19. května téhož roku se jí zákeřná nemoc stala osudnou a Jackie zemřela ve svém apartmánu v Manhattanu. Ačkoliv byl její pohřeb soukromý, byl vysílán televizními stanicemi z celého světa. Jackie byla pohřbena vedle svého prvního manžela J. F. Kennedyho na Arlingtonském hřbitově.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy