Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Jack Nicholson slaví 83. narozeniny: Jak se změnil a proč nemohl vystát Formana

Jack Nicholson slaví 83. narozeniny: Jak se změnil a proč nemohl vystát Formana
Zdroj: Negativ Film Productions
+ Dalších 8 fotografií
výročí
Slavný hollywoodský herec Jack Nicholson slaví své 83. narozeniny. Výborný výkon podal v mnoha filmech, prvního Oscara mu ale přinesl snímek Přelet nad kukaččím hnízdem, do kterého ho obsadil český režisér Miloš Forman. Ačkoliv se tak právě díky Formanovi (†86) Nicholson stal velkou hvězdou a zařadil se mezi elitu, nemohl ho vystát. A nikdo dodnes neví proč.

Snímek Přelet nad kukaččím hnízdem byl teprve druhým snímkem v historii, který získal 5 hlavních Oscarů. Jednoho z nich získal za svůj výkon v hlavní roli i Jack Nicholson, kterého do filmu obsadil jeho režisér Miloš Forman

Určité napětí ze strany Nicholsona vůči Formanovi bylo cítit už na natáčení. V určité fázi dokonce herec přestal s režisérem mluvit úplně a následně jakoukoliv komunikaci s ním odmítal. Formanovy pokyny mu musel tlumočit kameraman.

Největší důkaz nulového vděku za obsazení do role, která Nicholsonovi přinesla v té době největší úspěch jeho kariéry, bylo předávání cen Oscar Mnoho lidí mělo pocit, že se Jack do hlavní role nehodí, Miloš Forman ovšem na jeho obsazení trval. Herec mu ale za tuto příležitost, která mu vynesla prestižní zlatou sošku, ani nepoděkoval.

Záhada

Dodnes je velkou záhadou, proč vlastně Jack Nicholson Miloše Formana nenáviděl natolik, že nebyl schopný s ním mluvit a neprojevil mu ani trochu vděčnosti. Je ale docela možné, že problém mezi oběma muži vznikl v momentě, kdy Nicholson kývl na natáčení Formanova snímku a až později mu oznámil, že s ním začne teprve v momentě, kdy dokončí jiný film. Traduje se ale, že léta po natočení filmu nakonec herec roztál a vztahy se slavným českým režisérem alespoň trochu napravil.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy