Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Policie pátrala po dvojčatech Naomi a Nicolasovi (6): Našla se, pátrání bylo ukončeno

Policie pátrala po dvojčatech Naomi a Nicolasovi (6): Našla se, pátrání bylo ukončeno
Zdroj: Policie ČR
pátrání
Policie z Jablonce nad Nisou hledá šestiletá a téměř identická dvojčata, holčičku Naomi a chlapečka Nicolase. Soud rozhodl, že děti budou umístěny do dětského domova, avšak otec i s dvojčaty někam zmizel.

Podle jabloneckého soudu měla být dvojčata vydána do péče dětského domova. V předběžném opatření vydal Okresní soud v Jablonci nad Nisou v úterý 2. června usnesení, že se dvojčata předají do péče tamního dětského domova. Tam však nikdo nenastoupil, otec si totiž usnesení soudu nepřevzal.

Dvojčata jsou pohřešována

"Vzhledem ke skutečnosti, že se nezdržují s otcem, který je měl dosud ve své péči v místě trvalého pobytu, a jsou s ním na dosud neznámém místě, pátráme po nich jako po pohřešovaných," vysvětluje mluvčí policie Dagmar Sochorová. Zatím zjevně není třeba pátrat v režimu "Dítě v ohrožení". O situaci policii informovala pracovnice Odboru sociálních věcí města Železný Brod už ve středu.

Blond, modré oči a špatná výslovnost

Oba sourozenci jsou zhruba 110 až 130 cm vysocí, drobné a hubené postavy. Nicolas má středně dlouhé vlasy a modré oči, Naomi má vlasy o něco kratší. Podle policie dvojčata špatně vyslovují, což může být dalším poznávacím znamením. "Veškeré informace k výskytu či pohybu pohřešovaných dětí sdělte policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158," dodala mluvčí.

Aktualizace. Policisté z Jablonce v pátek krátce před desátou večer odvolali pátrání po dvojčatech. Naomi i Nicolas byli v pořádku. "Muž se i s nimi v podvečer sám dostavil na jedno z obvodních oddělení v Pardubickém kraji," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy