Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Já, Tonya. Sexy Margot Robbie září ve filmu podle neuvěřitelného skandálu

+ Další fotografie
Krásná Margot Robbie, která se proslavila jako žena Vlka z Wall Street a komiksová Harley Quinn, přichází do kin v novém bijáku Já, Tonya. Margot v něm hraje drsnou krasobruslařku Tonyu Harding a za svůj výkon je nominována na Oscara. V českých kinech bude mít premiéru 1. března.

Film vznikl podle jednoho největších skandálů sportovní historie. Krasobruslařka Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa a jako první Američanka skočila při závodě trojitého Axela. Celý svět si ji ale navždy bude pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan před Olympiádou v roce 1994.

Případ, kdy jedna krasobruslařka nechala zlomit nohy své soupeřce a pak se s ní potkala během jednoho závodu na Olympiádě, plnil titulní stránky novin a byl velikou senzací.

Sama herečka vyrůstající v Austrálii ale tenhle těžko uvěřitelný příběh neznala. „Scénář byl skvělý, ale já netušila, že je to skutečný příběh. Když jsme se to dozvěděla, byla jsem úplně v šoku,“ vzpomíná Margot Robbie.

Tvůrci pojali film netradičně jako černou komedii, v níž nechybí drsný humor na hraně. Skutečná Tonya Harding byla výbušná, konfliktní a impulzivní, do běžné představy princezničky tančící na ledě měla hodně daleko. Vztyčený prostředníček místo pukrlete, cigáro místo iontového nápoje, vyceněné tesáky místo líbezného úsměvu. Asi víc zvíře, než kráska.

Mezi výjimečné momenty snímku patří právě proměna krásné herečky v drsnou sportovkyni na přelomu 80. a 90. let. Pro její zachycení sledovala Margot Robbie tisíce fotografií, záznamy závodů, rozhovory a videa na YouTube. „V mnoha případech jsme mohli dialogy reprodukovat na slovo přesně,“ uvádí Robbie.

Související články

Další články