Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Já ti jednu fláknu! Jak se změnil nejmladší z rodu Škopků? Hrdina Slunce, seno je k nepoznání

+ Dalších 6 fotografií
Už je mu 40 let! To ten čas ale letí. Kdo by si nepamatoval Jirku Škopka, který nesnášel králíky a máma mu každou chvíli jednu flákla. Co dnes dělá jeho představitel Martin Šotola?

Legendární komedie Slunce, seno, jahody od režiséra Zdeňka Trošky vznikla v roce 1983. A z malého herce Martina Šotoly se stala rázem jedna z největších dětských hvězd u nás. Role Jiříka Škopka ho vynesla na vrchol slávy.

Málokdo ví, že Helena Růžičková se při hraní moc nehlídala, tak maminkovské facky malého Martina pořádně štípaly.

Herectví se dnes už nevěnuje, poslední roli měl v patnácti letech a pak se vyučil hodinářem. Mimo jiné ho diváci viděli ve filmu Bota jménem Melichar nebo v komedii Veselé Vánoce přejí chobotnice.

Na čas hrál s kamarády v rockové kapele, pak se živil jako barman v centru Prahy.

„Já ho naposledy potkal v roce 1994, to mu bylo 16 let. Šel jsem po Václavském náměstí a najednou mě zdraví vysoký kluk, vůbec jsem nevěděl, o koho jde. A on říká: Víte, kdo já jsem? Já jsem Martin Šotola. Vím, že pak pracoval dole na Václaváku jako barman,“ uvedl pro Frekvenci 1 Zdeněk Troška.

Některé děti září před kamerou jako předškoláci. Když jdou ale do puberty, začnou se stydět a o natáčení nechtějí ani slyšet. Podle Trošky je možné, že to byl také Šotolův případ.

Mohlo by vás zajímat

Další články