Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Já ti jednu fláknu! Jak se změnil nejmladší z rodu Škopků? Hrdina Slunce, seno je k nepoznání

Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
vyrostl
Už je mu 41 let! To ten čas ale letí. Kdo by si nepamatoval Jirku Škopka, který nesnášel králíky a máma mu každou chvíli jednu flákla. Co dnes dělá jeho představitel Martin Šotola?

Legendární komedie Slunce, seno, jahody od režiséra Zdeňka Trošky vznikla v roce 1983. A z malého herce Martina Šotoly se stala rázem jedna z největších dětských hvězd u nás. Role Jiříka Škopka ho vynesla na vrchol slávy. Objevil se i v dalších dílech legendární trilogie.

A právě v druhém díle nazvaném Slunce, seno a pár facek dostal tehdy malý Martin pořádnou školu. Málokdo ví, že Helena Růžičková se při hraní moc nehlídala, tak maminkovské facky malého Martina pořádně štípaly. Vůbec se s ním nemazlila.

Martin se herectví dnes už nevěnuje, poslední roli měl v patnácti letech a pak se vyučil hodinářem. Mimo jiné ho diváci viděli ve filmu Bota jménem Melichar nebo v komedii Veselé Vánoce přejí chobotnice.

Na čas hrál s kamarády v rockové kapele, pak se živil jako barman v centru Prahy.

"Já ho naposledy potkal v roce 1994, to mu bylo 16 let. Šel jsem po Václavském náměstí a najednou mě zdraví vysoký kluk, vůbec jsem nevěděl, o koho jde. A on říká: Víte, kdo já jsem? Já jsem Martin Šotola. Vím, že pak pracoval dole na Václaváku jako barman," uvedl pro Frekvenci 1 Zdeněk Troška.

Některé děti září před kamerou jako předškoláci. Když jdou ale do puberty, začnou se stydět a o natáčení nechtějí ani slyšet. Podle Trošky je možné, že to byl také Šotolův případ.

Související články

Další články