Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Já nic, já svatoušek: Afričanovi, který znásilnil šestnáctiletou Češku, připadá, že nic neprovedl

Já nic, já svatoušek: Afričanovi, který znásilnil šestnáctiletou Češku, připadá, že nic neprovedl
Zdroj: TV Nova
rozsudek
Libyjec Abdallah Diallo, který byl obžalován ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku, se odvolal proti trestu, který mu soud uložil. Dříve se proti rozsudku okresního soudu v Litoměřicích odvolala státní zástupkyně. Migrantovi byla navíc nařízena ústavní léčba kvůli schizofrenii, která ho "ochránila" před delším trestem, hrozilo mu až deset let za mřížemi.

Otřesný zážitek si odnesla tehdy 16letá dívka, když ji před rokem v červnu na Litoměřicku znásilnil migrant z Lybie jménem Abdallah Diallo. Muž měl k dívce u obce Lukavec přijít zezadu, povalit ji na zem a začít líbat. Dívka se sice bránila, nechráněnému a nechtěnému sexu se však nevyhnula. Muž jí poté ukradl telefon. U soudu pak tvrdil, že si na nic z toho nepamatuje

Je vinen, schizofrenie však zlehčila trest

Soudkyně Alexandra Šetková uvedla, že se obžalovaný Afričan skutečně dopustil tak odporného činu. Muži byla navíc diagnostikována schizofrenie, znalci však jeho ovládací schopnosti v době činu označili za snížené, nikoliv vymizelé.

Okresní soud přišel s ústavní léčbou a muž na ni nastoupí, až bude rozsudek pravomocný. Afričanovi byl uložen trest v podobě dvouletého pobytu ve vězení, migrant se však proti rozhodnutí soudu odvolal. Vše teď padá na Krajský soud v Ústí nad Labem.

Obžalovaný je stále ve vazbě

"Bylo podáno odvolání ze strany státní zástupkyně a rovněž bylo podáno blanketní odvolání ze strany obhájce. Odvolání zdůvodní ve lhůtě jednoho týdne, ale nevím, jestli už byl doručen překlad toho rozsudku, který je třeba doručit obžalovanému. Pak mu lhůta běží samostatně," uvedla pro CNN Prima News předsedkyně litoměřického soudu Halka Lacinová s tím, že obžalovaný je nadále ve vazbě.

Související články

Další články