V září loňského roku unesl Zdeněk H. (36) tehdy šestnáctiletého Daniela a jeho třináctiletou přítelkyni Janu. Pak je odvezl do Střekova a tam je 10 dnů držel v garáži. Pátrání po dětech mělo dobrý konec, ale policie na nic nepřišla. Daniela našla jeho matka, která rozluštila šifru v dopise.

Danielova matka se tehdy chovala zcela jinak, než jak jedná Míšina matka. Matka dvanáctileté Michaely mlčí a s novináři se nebaví. Tají snad něco? Z rodiny prosákly informace, že snad není ani moc smutná, jak by se slušelo… Jenže každý se brání takové životní zkoušce jinak. Třeba je jen pod vlivem silných léků.

„Víte, pro mě jsou případy únosu našeho Dana s Janou a zmizelé Míši v mnohém stejné. Právě proto dost dobře nechápu postoj a jednání Míšiny matky. Nemůžu ji odsuzovat, možná je pod sedativy, ale přece jenom, vždyť nedělá snad vůbec nic… My jsme se snažili od samého počátku pátrání po Danovi a Janě celý případ co nejvíc medializovat. Doufali jsme, že to pomůže. Naším hnacím motorem byl strach o děti,“ uvedla Danielova matka pro Blesk.

Michaela Patricie Muzikářová má světle hnědé delší vlasy, měří 155 až 160 cm. V době zmizení na sobě měla černý kulich, brýle a černou péřovou bundu. Patrně měla také školní batůžek značky Nike. Pokud máte nějaké informace, obracejte se na linku 158.