Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Já a předseda Sněmovny? Vždyť neumím mluvit, co bych tam dělal, smál se Babiš po prohře

Lídr hnutí ANO Andrej Babiš.
Zdroj: Jiří Charvát/eXtra.cz
+ Další fotografie
Tisková konference

Premiér a lídr hnutí ANO Andrej Babiš (67) vystoupil na tiskové konferenci. Vyjádřil se nejen k překvapivému prvenství koalice SPOLU, ale také k tomu, jestli by případně přijal místo předsedy Sněmovny nebo co plánuje řešit na nedělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem.

Krátce před osmou hodinou večer začala tisková konference hnutí ANO. Slovo si vzal lídr hnutí a současný premiér Andrej Babiš. „Sami jsme takový výsledek nečekali a myslím, že je skvělý. Strašně moc děkuji našim voličům a myslím, že jsme s naším působením ve vládě nezklamali,“ prohlásil Babiš o volbách do Poslanecké sněmovny.

Hnutí ANO skončilo druhé, přičemž první místo získala koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Třetí místo obsadila koalice Pirátů a STAN. „Hnutí ANO pojede dál, i když skončíme v opozici. Má strukturu a dobré lidi,” nechal se slyšet Babiš na dotaz, jestli po prohře skončí.

Program ’Odstranit Babiše’

Babiš dále na konferenci uvedl, že ve volbách proti jeho stráně stálo dohromady stran pět. „Ty měly jediný program: Odstranit Babiše. Navíc do toho zatáhly mého syna. Je zázrak, že jsme dosáhly takového výsledku, s tím jsem nepočítal. Nepočítal jsem však ani s tím, že prohrajeme,” uvedl premiér.

V neděli se Babiš sejde s prezidentem Milošem Zemanem. Má se však jednat o neoficiální a dlouho plánovanou návštěvu, protože rozhovory o tom, koho prezident pověří sestavením vlády, začnou ve středu. „Uvidíme, jak pan prezident rozhodne,” odpověděl na dotaz, jestli si myslí, že to bude právě on, kdo bude sestavovat vládu. My samozřejmě jsme nejsilnější politická strana, máme nejvíc mandátů. A pan prezident řekl, že pověří nejsilnějšího, takže pokud mě pověří, tak já budu vyjednávat o nové vládě,” dodal. 

Jeden z novinářů se lídra hnutí ANO ke konci zeptal, jestli by se stal předsedou Sněmovny, pokud by mu to lídr hnutí SPOLU Petr Fiala nabídl. „Já a předseda Sněmovny? Vždyť neumím mluvit, co bych tam dělal,” prohlásil se smíchem.  

Související články

Další články