Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Ivo Šmoldas je po transplantaci ledviny: Nesmím mezi lidi a jsem skládka toxického odpadu

Ivo Šmoldas je populárním glosátorem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
NEMOC

Moderátor, básník, překladatel a vtipný glosátor nejen politiky Ivo Šmoldas (65) má za sebou hodně nelehké životní období. Před měsícem mu v pražském IKEMu kvůli selhávajícím ledvinám transplantovali novou, třetí.

Ivo Šmoldas zdědil choroby

„Momentálně jsem na chalupě. Musím se držet v aseptickém prostředí, protože jsem po transplantaci ledviny. Dvakrát týdně mě sledují v pražském IKEMu. Hlídají mi hodnoty a nesmím prakticky nic. To si ale užívám, protože nicnedělání umím úplně nejlépe ze všeho,“ řekl eXtra.cz se svým pověstným humorem Ivo Šmoldas.

„Přišlo se na to velice brzy. Zatímco někteří dědí majetky, já zdědil choroby. Transplantaci jsem stihl ještě předtím, než bych musel začít docházet na dialýzy. Omezení mám ale doživotní. Musím se hlídat a žeru imunosupresiva, aby se to neodhojilo. Vypadám jako skládka toxického odpadu. Rozličné bobule do sebe láduji plnými hrstmi,“ prohlašuje s nenapodobitelným akcentem.

Má tři ledviny

„Na operaci jsem byl 18. června. Jsem nyní takový mnohoobročník. Obě původní ledviny mi zůstaly, přidali mi ale třetí. Když to není nutné, staré totiž nevyndávají. Ale to mi vyhovuje. Jsem hamižný. Čím víc všeho mám, tím je mi lépe. Jsem v tom vlastně jako Babiš,“ rýpe do premiéra muž, kterému je evidentně po náročném zdravotním období opět do smíchu..

„Původní ledviny si v těle dělají práci, která nemá výsledky,“ odtušil. A věří, že bude už jen fajn.

„Zatím je vše na dobré cestě. Jen se musím několik měsíců vyhýbat davům. Ale to mi v podstatě vyhovuje,“ dodal pro eXtra.cz Ivo Šmoldas.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy