Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Ivo skočil za volant a zachránil autobus plný lidí: Skromný hrdina popsal chvíle hrůzy

pašák
Zachránil zhruba 50 cestujících, když zaskočil za řidiče autobusu. Řeč je hrdinovi, který na trase Liberec - Praha zachránil autobus po kolapsu řidiče. Ivo Raisr je skromný muž a o slávu nestojí, přesto se o něm od pondělního rána mluví snad ve všech koutech Česka.

Byl jedním ze zhruba 50 cestujících, kteří jeli autobusem z Liberce do Prahy. Na dálnici u Hodkovic nad Mohelkou zkolaboval řidič a nebýt pohotové reakce pana Iva, mohla jízda autobusu skončit hodně tragicky.

„Pracoval jsem zrovna na počítači a nevnímal okolí. Najednou mě probrala hrozná rána, autobusem to zatřáslo, tak jsem zvedl hlavu a viděl jsem řidiče bezvládně ležet v uličce. Autobus v tu chvíli tudíž nikdo neřídil,“ popsal chvíle hrůzy Ivo pro televizi Nova.

„Musel jsem se rychle rozhodnout, co dělat, protože jsem seděl nejblíž. Takže jsem skočil na sedadlo řidiče a začal jsem řídit autobus, aby nesjel někam do příkopu nebo aby nenarazil do svodidel. Když jsem ho dostal pod kontrolu, zjistil jsem, že řidič má vklíněné nohy do pedálů, a tak se nedalo brzdit. Proto jsem šťouchnul do pána za mnou, aby pomohl odtáhnout řidiče,“ pokračoval skromný zachránce.

„Samotnému mu to ale nešlo, takže jsem ještě poprosil jednu slečnu, aby mu pomohla. Po pár sekundách se jim to podařilo. Posadili řidiče na sedačku a já mezitím řídil autobus, abychom do ničeho nenarazili. Pak už tam byla vidět odbočka na Hodkovice. Odbočil jsem z dálnice pryč, kousek odtamtud je benzínka, tak jsem tam zastavil,“ pokračoval Ivo Raisr a dodal: „Řidič už byl mezitím při vědomí, takže mi poradil, kde se zatahuje ruční brzda. Chvilku jsme zápasili s otevíráním dveří, protože ty přední byly trochu poškozené. Naštěstí šlo zadními dveřmi vystoupit. Zavolali jsme záchranku, policii a dispečink RegioJetu, aby poslali náhradní autobus.“

Podle hrdiny kdyby na jeho místě seděl kdokoliv jiný, tak by se pokusil udělat to samé. Dopravu z Liberce do Prahy následně zajišťovala společnost RegioJet, jednalo se však o posilový spoj jiné společnosti. „Od policie jsme si také vyžádali kontakt na statečné cestující a naše paní ředitelka Ivana Kašická s nimi určitě bude ve spojení, protože jim chceme osobně poděkovat a případně jim i věnovat jízdenky na naše spoje nebo něco podobného,“ sdělila TN.cz mluvčí RegioJetu Alžběta Nečasová.

Mohlo by vás zajímat

Další články