Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Ivo Rittig se může usmívat! Dopravní podnik tunelován nebyl, rozhodl soud

+ Dalších 44 fotografií
Do vězení nejde
Podnikatel Ivo Rittig (56) a s ním dalších 16 obžalovaných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku se mohou smát. Pražský soud je zprostil viny. Mezi obviněnými byl kromě Rittiga také bývalý šéf DPP Martin Dvořák (48).

Podnikatel Ivo Rittig si může oddychnout. Podle soudce Petra Hovorky nebyl žalovaný skutek, ze kterého státní zastupitelství vinilo mimo jiné bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka a podnikatele Iva Rittiga (56), trestným činem.

Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat. Je pravděpodobné, že státní zástupce se bude odvolávat. Je přesvědčen, že Dvořák a další dopravní podnik tunelovali.

Kauza DPP má dvě hlavní větve. První se týká smluv, které podnik uzavřel v roce 2008 kvůli zajištění prodeje a tisku jízdenek a vzniku elektronické jízdenky. Druhá popisuje údajné praní špinavých peněz vyvedených na základě těchto kontraktů, píše web idnes.cz.

VELKÝ ROZHOVOR S IVO RITTIGEM NAJDETE ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články