Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Iveto, proč jsi to proboha udělala? Odchod Bartošové (†48) i čtyři roky po její sebevraždě vyvolává otázky

+ Dalších 15 fotografií
Bylo úterý 29. dubna 2014 kolem poledne a nic nenasvědčovalo tomu, že by zakrátko mělo dojít k něčemu tak mimořádnému, že se o tom bude mluvit ještě několik měsíců v kuse. Psychicky ztrápená Iveta Bartošová (†48) ten den v Uhříněvsi u Prahy vyšla železničním kolejištěm vstříc jisté smrti.

Její rozhodnutí, že odejde z tohoto světa, nedá jejím nešťastným fanouškům spát ani čtyři roky poté, kdy k tragické události došlo.

To, že se Iveta pere s vážnými problémy, věděl každý. I ten, kdo nehltal bulvár a pozoroval výhradně jenom vyjádření princezny českého showbyznysu. Prohlášení, které se na veřejnosti objevilo naposledy, dalo tušit, že se blíží fatální konec.

Vystoupila ve VIP zprávách televize Prima (dnes Top Star), kde vyhublá skoro na kost vyprávěla o tom, jak ji pronásledují novináři, kvůli kterým nemůže vyjít z domu. To se ale přitom nedělo.

„Vyděsila tím tehdy úplně všechny. Zpětně jsem se dozvěděla, že nejen já, ale i hodně dalších lidí ji kontaktovalo s tím, že takhle špatně na tom ještě nebyla a že se sebou musí něco dělat, jinak že je to konečná,“ vyprávěla našemu redaktorovi jedna z jejích kamarádek.

I on sám Ivetě Bartošové psal naléhavou zprávu, aby akutně vyhledala pomoc, jinak že zemře. „Cítím se výborně. Přeju ti jen to dobré,“ psala mu šest dnů před tím, než učinila své nejvážnější rozhodnutí v životě a skočila pod vlak.

Ale proč to vlastně udělala? Dodnes většina jejích fanoušků nemůže přijít na jméno jejímu manželovi Josefu Rychtářovi (60). Je fakt, že to asi nebyl muž, který by jí nějak mohl pomoci, a dokonce někteří velmi odvážně spekulovali, že ji rád udržoval v alkoholickém opojení, aby si mohl dělat, co chtěl. Nikdo jsme jim u toho nicméně nesvítili a navíc soudy v souvislosti s Ivetou jejího muže nikdy za nic pravomocně neodsoudily.

Necelý rok před tím od něj utekla se Zdeňkem Macurou (43), kterého poprosila o to, aby ji před Rychtářem zachránil. Tehdy se na veřejnost dostala její přezdívka Džambulka. A že to takto bylo, to je neoddiskutovatelný fakt, ať si Josef o únosu říká, co chce. Později se poslušně vrátila, z nebohého Zdeňka, který jí chtěl ve své naivitě pomoci, udělala zločince (policie to odmítla), a dokonce se provdala za Rychtáře.

Už to málem vypadalo, že bude vše dobré. Na podzim 2013 vystupovala a působila vyrovnaně.

Pak ale přišlo jaro, bolesti zubů, deprese, zhubnutí a neúprosný konec.

Mnoho lidí si myslí, že Iveta možná dala světu jasně najevo, proč z tohoto světa odešla, tak, že to učinila přesně na narozeniny svého manžela. Udělali byste něco podobného osobě, kterou bezvýhradně milujete a nechcete jí ublížit? Asi těžko.

Nicméně podle názoru pisatele těchto řádků Iveta především usoudila, že už dál nechce zažívat trápení sama se sebou. Ten neutuchající kolotoč pádů a vzestupů. Byla vážně psychicky nemocná, utápěla se kvůli tomu v alkoholu, do toho brala nejrůznější prášky a to vše kvůli tomu, že se vlastně neměla ráda a hledala únik od reality. A pomoc odmítala.

Ve stavu, kdy vážila nejméně ve svém životě, už asi opravdu neměla energii na to, aby dál bojovala s osudem. Kdo ví, jestli konec pro její bolavou duši vlastně nebyl vysvobozením…

Mohlo by vás zajímat

Další články