Mezi běsným vdovcem Rychtářem a Primou je od včerejška hodně dusno, kauza svým rozměrem hravě strká do kapsy dění ve Francii, ostatně váš zájem o včerejší článek o kauze mluví sám za sebe.

Vdovec po Ivetě Bartošové (†48), Josef (56), vyrazil do souboje s Primou a tvrdí, že Prima dluží doplatek Arturovi za nedotaženou operaci zubů, kterou měla televize zpěvačce hradit namísto honoráře za účinkování páru ve VIP zprávách, pro jejichž speciál Prima potřebovala v říjnu 2013 Ivetu i Rychtáře.

Rychtář se s tím jako obvykle nemaže: „Ivetka ze zjevných důvodů nechtěla ty peníze fakturovat a tak dále. Došlo tedy k dohodě, že jí televize zaplatí v odpovídající výši stomatologický zásah ohledně jejích tří zubních implantátů, na což televize přistoupila,“ tvrdí s tím, že doplatek požaduje pro Artura Štaidla a to je i důvod, proč odmítá televizi na její žádost celou věc fakturovat.

Právě o fakturu totiž od začátku jde. Iveta byla s finančákem na nože, domluvila si tedy s Primou reciproční plnění. „My vám zaúčinkujeme a vy mi vyrobíte tři implantáty“ a Iveta následně podstoupila na klinice Esthesia přípravný zákrok, v rámci kterého jí zkoukli okostici, ladily se čepy a tak dále s tím, že za půl roku dojde na keramické korunky.

„Vzhledem k tomu neštěstí už ale na operaci nedošlo. Vznikl tak nedoplatek, který dle mého náleží Arturovi, jenomže na Primě mají nepořádek a nemají se k řešení. Upozornil jsem je, že se obrátím na právníka pana Štaidla a půjdu s tím do médií,“ hlásá do světa vytočený Rychtář, a na Primě, kde spor připouštějí, vidí celou věc jinak.

„Většinu plnění, vyplývající ze smlouvy, stomatologická klinika odvedla. Část zákroku nemohla být dokončena kvůli úmrtí paní Bartošové. Tato část se tak tedy stává součástí dědického řízení. Celou smlouvu samozřejmě k dispozici máme, je pravda, že plnění mělo být provedeno recipročně. Proto jsme také vystavili naši reciproční fakturu a pana Rychtáře jsme požádali o vystavení jeho faktury. V podobných případech je to zcela běžný postup,“ sdělila nám včera šéfka komunikace televize Marie Fianová s tím, že věc je samozřejmě ještě složitější.

Rychtář totiž nejen že žádnou fakturu vystavovat nechce, ale i televize mimo záznam naznačuje, že i kdyby byl v právu, je případný honorář součástí dědického řízení a z právního hlediska bude složitá i dohoda, natož soudní spor.

„Nebudu jim vystavovat fakturu, řekl jsem to jasně pánovi ze zpravodajství, který mi kvůli tomu v týdnu volal. Peníze jsou Artura, mají tam bordel a já jim to ještě budu fakturovat. Máme smlouvu. Oni ji prý ztratili. Já ne a rozešlu ji klidně médiím,“ rozvinul dnes Josef svou včerejší hrozbu směrem na Palmovku, kde televize sídlí, a my se jali pokoutně zjišťovat, zdali Prima skutečně netradiční dohodu opravdu v písemném vyhotovení nemá.

Pravda to není. Zdroj mimořádně dobře obeznámený s děním ve zpravodajství Primy, kde spor začal a za televizi se i řeší, má jasno: „Smlouvu samozřejmě máme, Rychtář se teď ničeho nedočká,“ tvrdí jasně a že nekecá je zjevné i z vyjádření televize, kde je patrné znechucení nad výhrůžkou vdovce, že smlouvu poskytne tisku: „To jestli udělá, tak skončil, jsou tam dodatky, které to zakazují, nadšení tu z toho nejsou, i vyjádření pro vás řešil právník, ale nikdo tu nic nestrká pod stůl. Spíš jsme z toho v rozpacích.“

Josef Rychtář se naopak nerozpakuje vůbec: „Řekl jsem jim, že ten závazek tam je a pokud mu nedostojí, postoupím věc právníkům pana Štaidla.“

Celá taškařice připomíná to nejbizarnější z Džambulčiny telenovely a zřejmě nemůže dopadnout jinak, než že si obě strany sednou ke stolu a udělají cokoli pro to, aby bulvár neměl nadále zdroj obveselení.

Co myslíte, dočká se Artur peněz za Ivetiny neimplantované korunky? Je správné, že se o tom píše? Souhlasíte, že na peníze má spíše nárok Josef? A neukrývá třetí kopii smlouvy tajemná knihovna Martucciho zámku? Napište nám na redakce@extra.cz nebo do diskuze a sledujte s námi nejdůležitější kauzu letošního ledna (v evropském kontextu) dál!