Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Iveta Bartošová by zírala: Z jejího manžela je pravomocně bezdomovec, skončil i v insolvenci

Josef Rychtář a Iveta Bartošová na archivním snímku.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Vypadalo to, že při něm stojí všechny síly pekelné a že se jeho přítomnosti exmanželka Darina Nová nikdy nezbaví. Jenže Josef Rychtář (59) už se dál na kobylce neudrží a společnou vilu musí po pravomocném rozsudku soudu opustit.

O vdovci po Ivetě Bartošové (†48), jemuž mnoho lidí přičítá vinu na sebevraždě zpěvačky, bychom snad ani nepsali. Kromě toho, že byl sedm měsíců mužem pěnice, ničím zajímavý není. Leda tak pro krimi rubriku. Sem tam napadá lidi ze svého okolí, nakládačku dostali kromě Dariny Nové (za to ho i odsoudili k podmínce) i někteří její kamarádi. Nebo Zdeněk Macura (43).

Ale tohle se zmínit sluší. Nová se už léta snažila bývalého mužíčka ze společného domu v Říčanech vystěhovat s tím, že jí žití s ním pod jednou střechou dělá ze života peklo. Ale nedařilo se. Usadil se tam po sebevraždě labilní Ivety a na tu adresu pak častěji než klasické návštěvy jezdili příslušníci policie. Tak trošku Noční můra z Rýdlova Street to byla!

Nedávno už sice jeho bývalé ženě svítala naděje, když kvůli dluhům exekutoři jeho podíl na vile (legračních pět čtyřiadvacetin) prodali v dražbě, Rychtářovi se ale u soudu podařilo vše zneplatnit a dokonce se coby chudý muž (přes daňové přiznání na víc než 700 tisíc korun) kvůli neschopnosti splácet dostal do insolvence.

Teď ale jako by přišel zázrak. 22. února 2018 se stalo pravomocným rozhodnutí Krajského soudu, který rozhodl, že Rychtář přišel o podílové spoluvlastnictví na vile. Za to od Rychtářové dostane okolo 1,2 milionu korun, Darině Nové ale musí zaplatit 133 tisíc za právníky.

Rozsudku se celou dobu zuřivě bránil. Chtěl víc peněz a Darina podle Rychtáře neměla na peníze za advokáty nárok. Ještě se tedy může zkusit dovolat k Nejvyššímu soudu, ale jen kvůli nesprávnému právnímu posouzení věci.

Darina Nová ale určitě na nic nebude čekat a po připsání její platby na protiúčtu insolvenčního správce (ten vše spolkne, Rychtář nic nedostane) požene svého exchotě i jeho firmu ze svého pozemku kvapíkem.

"Jediné, o co mi léta jde, je mít od něj klid. Po žádné pomstě netoužím. Jen chci, aby zmizel z mého života,“ řekla Nová pro eXtra.cz již před časem. Nyní ani jeden z aktérů nebral telefon.

Související články

Další články