Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Iveta Bartošová by slavila 55: Před sebevraždou mě vyděsila její smrtelná bledost, říká sousedka

Iveta Bartošová by slavila 55: Před sebevraždou mě vyděsila její smrtelná bledost, říká sousedka
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
rozhovor

Život Ivety Bartošové (†48) byl plný vzestupů a strmých pádů. V 80. letech byla na vrcholu kariéry a patřila k předním hvězdám české populární hudby. Kdyby se 29. dubna 2014 nerozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak, oslavila by v těchto dnech, 8. dubna, 55. narozeniny. Přestože měla za sebou řadu skvělých úspěchů a pěveckou kariéru, o které si mohou dnešní zpěvačky nechat jen zdát, v posledních letech života proslula spíš excesy. Redakce eXtra.cz po 7 letech od tragického úmrtí navštívila Uhříněves a vyzpovídala místní paní K., která se s Ivetou znala a dojemně zavzpomínala na trojnásobnou Zlatou slavici.

Iveta Bartošová patřila jednoznačně mezi největší hvězdy české populární hudby 80. a 90. let. Ještě než se pustila na sólovou dráhu, zpívala ve skupinách Balet a Kroky Františka Janečka. Do povědomí lidí se dostala v roce 1985 duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim Petr byl její životní láskou, ale smrt ho bohužel dostihla na železničním přejezdu, přes který nešťastně jel ve své ojeté škodovce.

Smrt Sepéšiho Ivetu dostala na kolena, ale sebrala všechnu sílu a šla dál. V roce 1987 začala spolupracovat se svým životním partnerem Ladislavem Štaidlem, který nedávno podlehl koronaviru a se kterým následně otěhotněla a porodila mu jediného syna Artura Štaidla

Iveta Bartošová zářila doslova na všech frontách. Nazpívala řadu hitů, zahrála si ve filmech, v roce 1986 se stala poprvé Zlatou slavicí a své prvenství v pěvecké soutěži obhájila i v letech 1990 a 1991.

Pohledná, ale křehká blondýna byla úspěšná i v muzikálech jako Dracula nebo Monte Cristo. Kolem roku 1998 jí ale definitivně krachl vztah s Ladislavem Štaidlem a od té doby se všechno začalo na Ivetu jenom sypat.

Neúspěšné vztahy a tragická sebevražda pod koly vlaku

V roce 2008 se Iveta provdala za filmového producenta Jiřího Pomeje, který před dvěma lety podlehl rakovině. Láska jim ale nevydržela a za dva roky šli od sebe. Následně nějakou dobu randila s italským hrabětem Domenicem Martuccim (44), a poté zakotvila u svého posledního partnera Josefa Rychtáře (62), kterého si v roce 2013 vzala.

V posledních letech se často hovořilo o tom, že Iveta bere prášky a k tomu pije. Koneckonců v roce 2007 se léčila ze závislosti na antidepresivech a svou těžkou životní situaci nezvládla - 29. dubna 2014 se rozhodla, že dobrovolně ukončí svůj život skokem pod vlak jen kousek od jejího domu v Uhříněvsi.

Iveta Bartošová byla skvělá bytost, nejšťastnější byla s Pomejem

"S paní Ivetou Bartošovou jsem se osobně setkala několikrát. Vždy na mě působila jako velmi příjemný člověk. A pokud mám říci, kdy na mě působila jako nejšťastnější, bylo to v době, když žila s panem Pomejem. Zdálo se mi, že v té době byla skutečně šťastná," začala vzpomínat paní K. na legendární zpěvačku.

"Potkávala jsem je často společně, on se i hodně věnoval Arturovi. Zlom nastal ve chvíli, kdy se k paní Bartošové nastěhoval Josef Rychtář. Když byla s Jiřím Pomejem, sama mi chodila přebírat poštu, a když byla vdaná za Rychtáře, už to byl docela zázrak ji potkat. Podle mě ji zlomilo i to, že neměla pak chvíli klidu a soukromí. Novináři tady byli každý den, úplně všude," pokračuje.

Pár dní před sebevraždou nevypadala už vůbec dobře

"Naposledy jsem ji potkala pár dní před tou tragédií. Chodila se svým ridgebackem kolem rybníka a nevypadala vůbec dobře. Byla bledá, řekla bych, že až smrtelně bledá. Myslím si, že se Rychtáře bála," říká smutným hlasem paní K.

"Po její smrti dělal hrozný tyátr, bylo to velmi nedůstojné. To si Iveta nezasloužila, já na ni vzpomínám vždy jako na dobrosrdečnou ženu, která chtěla žít obyčejný život. Jeden rok na Vánoce nazpívala jednu ze svých posledních písniček, a tehdy se mě ptala, jestli mám děti, a já říkám, že ano. Tak vyšla ven a dala mi tři podepsaná cédéčka pro děti. Já bych o Ivetě Bartošové nemohla říct nic špatného. Ona si na nic nehrála, neměla nikdy nos nahoru, to fakt ne," dodává sousedka.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy