Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Iveta Bartošová by byla pyšná: Artur se věnuje byznysu i psychologii a miliony po rodičích investoval

Artur Štaidl s rodiči: Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl
Zdroj: hermina, extra.cz/Martin Procházka / koláž: eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
DOSPĚLOST

Měl neutěšené dětství, ale přesto se zdá, že z Artura Štaidla (27) vyrostl sympatický a hlavně rozumný mládenec. Své problémy z minulosti by mohl utápět v alkoholu či drogách, místo toho rozjel hned několik podnikání, studuje psychologii, snad aby pochopil životní peripetie své matky, a peníze, které mu zbyly po obou zesnulých rodičích, Ivetě Bartošové (†48) a Ladislavu Štaidlovi (†75), investuje chytře. Třeba do cenově nepřepáleného bydlení, jak zjistila redakce eXtra.cz.

Iveta Bartošová: Syn Artur vyrostl do zodpovědného chlapa

Artur Štaidl měl osudově zaděláno na mnoho průšvihů. Mohl z něj být alkoholik, narkoman, problematický člen pražské zlaté mládeže a řada z nás by ho jako „chudáka“ dlouho omlouvala. Zažil věci, které by dítě prožívat nemělo.

Místo toho se mladík, jemuž maminka Iveta Bartošová zesnula v jeho sedmnácti letech a tatínek se ho ujal ještě pár let před smrtí zpěvačky, ve čtyřiadvaceti vystudoval hotelnictví (patrně v kombinaci s gastronomií).

To se mu nyní hodí v podnikání. Jak redakce eXtra.cz zjistila z veřejně dostupných rejstříků, je uveden u dvou firem jako zodpovědný zástupce (živnosti vázané na koncesi – pohostinství), sám také před časem vyprávěl, jak s kamarády podnikají s tabákem.

„Jsem obchoďák pro jednu agenturu, co dělá digitální marketing. K tomu máme distribuční firmu s kamarády, kde jsme přitáhli nový žvýkací tabák,“ prozradil Artur v rozhovoru pro novácký Život ve hvězdách.

Chce porozumět zesnulé matce?

K tomu se pustil do studia psychologie. „Já jsem se vždycky rád bavil s lidmi o jejich problémech a lidé měli zase tendenci chodit za mnou,“ sdělil Artur, který díky tomu dostal chuť tento obor studovat.

Samozřejmě se nabízí vtíravá otázka, zda za tím náhodou není spíš to, že chce v dospělosti pochopit mimořádné potíže své maminky Ivety, která si neuměla pomoci. A nikdo jiný to neuměl také.

Arturovo dědictví

Artur je obdivuhodný také tím, že by nemusel chodit do práce a mohl by rozhazovat peníze svých předků. Těch získal poměrně dost. Něco dostal z prodeje domu po matce Bartošové, ale většina dědictví bude jistě po otci Ladislavu Štaidlovi, který byl velmi úspěšný hudebník a zároveň obchodník.

Artur má také právo na tantiémy po obou, takže je klidně možné, že jen ty samotné by ho dokázaly slušně uživit. Ale zpátky k otci: po smrti Ladislava Štaidla po něm čtyři jeho potomci zdědili 47 568 112 Kč, jak informoval tehdy Blesk. Ten spočítal základní podíl Artura na 11,9 milionu korun.

Všichni čtyři bratři měli podle výsledků dědického řízení nárok na 25 % podíl z práv na písně a další dílo nejen svého otce, ale také jeho bratra, textaře Jiřího Štaidla (†30). Kromě toho Artur získal po otci nejvyšší podíl (40 %) ze všech bankovních účtů a také podílové listy.


Artur a jeho bydlení

Syn Ivety a Ladislava peníze utrácel s rozmyslem. Nedávno si pořídil byt za 9 milionů. Jde o 4+kk s 89 metry čtverečními v šestém nadzemním podlaží nového bytového domu na pražském Spořilově. Má tři ložnice, i když jedna je malá a hodí se spíš jako pracovna. Nechybí samostatné WC a dvě koupelny, jedna je dostupná z hlavní ložnice. K bytu náleží i poměrně velký balkón. K jednotce patří i garážové stání. Více zde.

Doporučené video: Artur Štaidl na premiéře seriálu Iveta:

Je vidět, že Artur myslí na budoucnost a na případné založení rodiny, když jako startovací byt nepoužil tradiční mládenecké 2+kk.

Zkrátka a dobře: přestože mu sudičky do kolébky nadělily spoustu překážek, Artur si s nimi poradil nečekaně rozumně, dospěle a zodpovědně. Za to mu patří obdiv.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy