Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ivanka touží po normálním životě: Ke snu o krásné tváři jí můžete pomoci i vy, tlačí ji ale čas

Ivanka chce žít normální život.
Zdroj: Ivanka Danišová
+ Dalších 5 fotografií
bojovnice
O vážně nemocné Ivance jsme vás už před rokem informovali. Slovenka se narodila se vzácným Goldenharovým syndromem, tedy syndromem nedostatečného vývinu lebečních kostí. Na náročnou léčbu tehdy potřebovala finanční pomoc ostatních. Do sbírky se zapojila i řada známých osobností, a tak se jí částka podařila vybrat. Nyní ale Ivance léčbu ztížily komplikace, které si žádají další výdaje.

360 000 korun dělí mladou právničku Ivanku Danišovou od vytoužené zdravé tváře. Od narození trpí Goldenharovým syndronem, narodila se bez části lebečních kostí. Navzdory překážkám si ale jde za snem být zdravou ženou.

Ivanku navíc postihla leukémie

Zákroky se podařilo zajistit na klinikách v USA a v Japonsku. Když odmítla pomoci pojišťovna, pomocnou ruku podala dívce naštěstí veřejnost. Mezinárodní výzva #saveivanka zahltila sociální sítě i média. Ivanka díky dobrému srdci a štědrosti tisíců lidí během jediného roku podstoupila sérii operací, navíc se vyléčila z leukémie.

Kvůli nečekané komplikaci, která si vyžádala výdaje navíc, jí teď ale chybí peníze na poslední návrat na kliniku do Japonska. Veřejnost proto prosí novou sbírkou o pomoc, potřebuje 360 000 korun. Uhradí z nich nákladné letenky, pobyt a povinný doprovod, bez kterého vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nesmí cestovat.

Pomáhají i známé tváře

Na sociálních sítích zveřejnila video, ve kterém shrnula všechno podstatné, co se v jejím životě za poslední rok událo. Ivanku v jejím boji o zdravou tvář podpořily také Dara Rolins (47), Martina Pártlová nebo Tereza Kostková (43), které požádaly o pomoc své fanoušky. Ivanka musí peníze získat do 30. června. Přispět jí můžete na transparentní účet 4257171073/0800. Celý Ivančin příběh najdete na jejím webu saveivanka.org.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy