Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Ivana Zemanová stojí po boku svého muže 30 let: Láska i výhrůžky únosem dcery

Ivana Zemanová: Jaký je příběh vztahu s Milošem
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
prezident

První dáma Ivana Zemanová (56) ve čtvrtek vystoupila s projevem, ve kterém oznámila, že prezident je nemocný a podstupuje léčbu, jež si vyžádá čas. Jaký je vlastně vztah Miloše Zemana (77) a jeho ženy? A čím vším si pár prošel?

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se stal v posledních dnech tématem číslo jedna. Hradní úředníci mlčí a nikdo pořádně neví, co prezidentovi je. Světlo do situace nevnesla ani první dáma Ivana Zemanová, která ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámila, že prezident je nemocný a podstupuje léčbu, která si vyžádá čas. Víc však k jeho stavu nesdělila. Pojďme si připomenout, jaký je vlastně vztah prezidenta a jeho ženy.

Kvůli Zemanovi nechala školu

Ivana úspěšně vychodila gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a poté se pustila do studií na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde si zvolila obor romanistika. Zlomový byl rok 1990, kdy se seznámila se svým budoucím manželem. Miloš Zeman byl v té době poslancem a vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu a zoufale se mu nedostávalo sekretářky. Ivana se rozhodla zanechat školy, chytnout příležitost za pačesy a vrhnout se do pracovního procesu. Netrvalo dlouho a jejich pracovní poměr se změnil v milenecký.

Později se z nich stal legitimní pár. Mezi partnery byl zhruba dvacetiletý věkový rozdíl a Zeman už měl jedno dítě z prvního manželství. Do jiného stavu přivedl i Ivanu, v srpnu 1993 ji pak na Novoměstské radnici v Praze pojal za svou zákonnou manželku a 1. ledna 1994 přivítali na světě dceru Kateřinu.

Výhrůžky únosem malé Kateřiny

Krušné chvíle zažili Zemanovi v roce 2000, když byl Zeman premiérem. Někdo jim začal vyhrožovat, že malou Kateřinu unese. Ivanu s dcerou musela nekolik měsíců nepřetržitě hlídat policejní ochranka.

Ivana byla stejně jako Miloš členkou ČSSD, v roce 2003 však ze strany vystoupila, protože byla zklamaná z výsledku tehdejší prezidentské volby, která pro jejího manžela dopadla špatně.

Když Zeman odešel do penze, stalo se jejich manželství spíše formální záležitostí. Zatímco Zeman se odstěhoval na Vysočinu, Ivana s dcerou žila v paneláku ve Stodůlkách. Zemanová v té době působila třeba jako produkční odboru kultury Pražského hradu.

Do centra mediální pozornosti se zřejmě i proti své vůli dostala poté, co Miloš Zeman v roce 2013 znovu kandidoval na prezidenta, a tentokrát úspěšně. Z ženy, která vyhledávala vlastní soukromí, se musela proměnit v první dámu. „Ivana není člověk, který by na sebe chtěl strhávat pozornost," uvedla k tomu pro server iDnes Michaela Košťálová, autorka knihy Ivana Zemanová – Nechtěla být první dámou.Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy