Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Ivana Jirešová o sporech s expartnerem Höppnerem (†55): Odebral mi dceru násilím

Zdroj: Se souhlasem Ivany Jirešové, Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Soudní tahanice

Herečka Ivana Jirešová (43) se v pořadu Limuzína na Óčku rozpovídala o smrti svého bývalého partnera, novináře Ondřeje Höppnera (†55), s nímž měla dlouhé tahanice o jejich společnou dcerku Sofii. Přiznala také, že za ní Höppner krátce před smrtí přišel a chtěl se usmířit. 

Herečka Ivana Jirešová musela v minulosti řešit dlouhé spory se svým bývalým partnerem, bulvárním novinářem Ondřejem Höppnerem, který 19. března 2021 ve věku pětapadesáti let zemřel. Jak v rozhovoru pro Óčko prozradila, jednalo se o velmi těžké období. S partnerem se totiž hádali ohledně společné dcery Sofie.

„Když jsme se kdysi s Ondřejem rozcházeli, řešili jsme opatrovnictví naší dcery. Soudila jsem se s ním pak následně asi deset let. Byly tam velké lži. Smrtelným úderem pro mě byla exekuce na tříleté dítě, neboli odebrání dítěte násilím z nějakého důvodu. Tím důvodem mělo být, že jsem jednoho dne nepředala dceru jejímu tatínkovi přesně v šestnáct hodin,“ prozradila v pořadu Limuzína.

Nakonec se usmířili

Jirešová nechápe, jak je možné, že něco jako exekuce na dítě vůbec existuje. Zvlášť pokud se nejedná například o nějakou nesvéprávnou alkoholičku. „Hledala jsem pomoc v dětských krizových centrech i u sociálních pracovnic. Udělala jsem mnoho kroků, abych se s Ondřejem domluvila. Nikdy na ně však neslyšel a nereagoval,” dodala Ivana.

Soud vleklý spor nakonec po mnoha letech vyřešil tím, že si dcera sama ve čtrnácti letech mohla určit, s kým chce žít. Sofie se nakonec rozhodla, že bude žít u maminky. Ondřej s Ivanou si dlouho nemohli přijít na jméno, ale novinář nakonec před smrtí přišel a s bývalou ženou chtěl vše urovnat.

Sám za mnou přišel, protože cítil, že už mu není dobře. Chtěl podle mě odejít s čistým štítem. Já už jsem mu odpustila dávno předtím. Všechno to pro mě bylo tak moc těžké, že už vím, že člověk nemůže žít s nenávistí. To bych všem doporučila - odpustit. Jinak člověk nikam nedojde. Jsme na světě od toho, abychom všechny křivdy urovnali. Někdy to nejde činy, ale právě jen tím vnitřním odpuštěním,“ uzavřela herečka.

Související články

Další články