Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Ivana Jirešová o sporech s expartnerem Höppnerem (†55): Odebral mi dceru násilím

Jirešová s dcerou a otec Ondřej Höppner.
Zdroj: Se souhlasem Ivany Jirešové, Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Soudní tahanice

Herečka Ivana Jirešová (43) se v pořadu Limuzína na Óčku rozpovídala o smrti svého bývalého partnera, novináře Ondřeje Höppnera (†55), s nímž měla dlouhé tahanice o jejich společnou dcerku Sofii. Přiznala také, že za ní Höppner krátce před smrtí přišel a chtěl se usmířit. 

Herečka Ivana Jirešová musela v minulosti řešit dlouhé spory se svým bývalým partnerem, bulvárním novinářem Ondřejem Höppnerem, který 19. března 2021 ve věku pětapadesáti let zemřel. Jak v rozhovoru pro Óčko prozradila, jednalo se o velmi těžké období. S partnerem se totiž hádali ohledně společné dcery Sofie.

„Když jsme se kdysi s Ondřejem rozcházeli, řešili jsme opatrovnictví naší dcery. Soudila jsem se s ním pak následně asi deset let. Byly tam velké lži. Smrtelným úderem pro mě byla exekuce na tříleté dítě, neboli odebrání dítěte násilím z nějakého důvodu. Tím důvodem mělo být, že jsem jednoho dne nepředala dceru jejímu tatínkovi přesně v šestnáct hodin,“ prozradila v pořadu Limuzína.

Nakonec se usmířili

Jirešová nechápe, jak je možné, že něco jako exekuce na dítě vůbec existuje. Zvlášť pokud se nejedná například o nějakou nesvéprávnou alkoholičku. „Hledala jsem pomoc v dětských krizových centrech i u sociálních pracovnic. Udělala jsem mnoho kroků, abych se s Ondřejem domluvila. Nikdy na ně však neslyšel a nereagoval,” dodala Ivana.

Soud vleklý spor nakonec po mnoha letech vyřešil tím, že si dcera sama ve čtrnácti letech mohla určit, s kým chce žít. Sofie se nakonec rozhodla, že bude žít u maminky. Ondřej s Ivanou si dlouho nemohli přijít na jméno, ale novinář nakonec před smrtí přišel a s bývalou ženou chtěl vše urovnat.

Sám za mnou přišel, protože cítil, že už mu není dobře. Chtěl podle mě odejít s čistým štítem. Já už jsem mu odpustila dávno předtím. Všechno to pro mě bylo tak moc těžké, že už vím, že člověk nemůže žít s nenávistí. To bych všem doporučila - odpustit. Jinak člověk nikam nedojde. Jsme na světě od toho, abychom všechny křivdy urovnali. Někdy to nejde činy, ale právě jen tím vnitřním odpuštěním,“ uzavřela herečka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy