Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ivana i Miloš stárnou, ale pořád je co slavit! Prezident Zeman má dnes 73. narozeniny!

+ Další 3 fotografie
Miloš Zeman vždy uměl slavit. Ať už se jednalo o dýchánky na ruské ambasádě, nebo o štamprličku, když se povedlo jednání v Číně. Někdy by možná tolik pít neměl, ale dnes je den, kdy mu to promine každý, kdo není fanatickým abstinentem. Prezident České republiky Miloš Zeman totiž ve čtvrtek slaví 73. narozeniny.

Mnozí z čtenářů eXtra.cz si vzpomenou na to, jak Miloš Zeman v roce 1989 fascinoval zaplněnou Letnou. Právě se naplno rozhořela sametová revoluce a Čechoslováci se těšili na záblesky svobody. Tehdy mu tleskal dav, ve kterém podle historiků bylo více než půl milionu lidí – podívejte se ZDE.

Tleskalo by mu dnes zase tolik lidí? To je otázka. Má pořád Miloš Zeman tolik fanoušků, že by dokázali zaplnit Letenskou pláň? Hodně napoví rok 2018, kdy se budou konat prezidentské volby. Pokud si Češi znovu zvolí Zemana, dají tak jasně najevo, že jsou s jeho výkonem funkce hodně spokojeni.

Obrovská část voličů Zemana pořád miluje. Praha mu není moc nakloněná, asi za to může ta proslulá pražská kavárna. Ale na českém venkově bude Zeman sklízet hlasy s vervou, s jakou kombajnisté kosí klasy žita. Proti Zemanovi bude stát Drahoš, Horáček a hlavně jeho zdravotní stav. Několikrát přiznal problémy s dolními končetinami. Na druhé straně prezidentská funkce se dá vykonávat i na invalidním vozíčku. V tom má Zeman pravdu, že politikovi musí fungovat hlavně mozek.

Uvidíme, zda nás čekají další roky se Zemanem, nebo už opravdu zmizí na Vysočinu a bude objímat stromy. Zeman si pořád myslí, že na to má. A jeho přátelé Ovčáček, Mynář nebo Nejedlý ho v tom každý den utvrzují.

Jak to vidíte vy? Měl by být Zeman znovu prezidentem? Své názory můžete psát do diskuze pod článkem. A nebo v roce 2018 můžete jít k volbám…

Související články

Další články