Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Ivana Gottová slaví 45: Jak se vdova se dvěma dcerami kdysi s Karlem seznámila

Ivana Gottová slaví 45: Jak se vdova se dvěma dcerami kdysi s Karlem seznámila
Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
VÝROČÍ
Manželka zesnulého Karla Gotta (80) Ivana Gottová slaví půlkulatiny. Případná oslava ale bude stále ve stínu přetrvávajícího smutku ze ztráty manžela a kvůli covidu také nemožnosti vzdát mu hold filmem nebo plánovaným koncertem na jeho počest. Jak se Ivana s Karlem Gottem seznámila? Jakou práci jí dohodil? A jaká ji čeká budoucnost?

Ivana Gottová: Strach z budoucí lásky

Jde už o druhé narozeniny, které s dcerami po boku prožívá bez Karla Gotta Protože se veřejně téměř nevyjadřuje, netušíme, jak bolest a žal z velké ztráty zpracovává, jisté ale je, že to nemá úplně jednoduché. Navíc když má ještě velkou část života před sebou a všechny hledáčky kamer a fotoaparátů na ni budou zaměřeny ve snaze zdokumentovat její případné další lásky. Ten tlak jistě není jednoduchý.

Ivana Gottová (45) je stále mladá žena, a tak snad nikdo nemůže očekávat, že by zůstala už navždy jako kůl v plotě a pouze opečovávala odkaz slavného zesnulého chotě. O to těžší to ale bude, zvlášť když ví, že všichni jejího dalšího partnera budou hodnotit a porovnávat s nepřekonatelným charakterem božského Karla.

Karel Gott u ní nejdřív neměl šanci

Ivana a Karel se poprvé setkali v roce 1998 na předávání cen TýTý Tehdy byli oba zadaní, ale Gott byl dívkou tak okouzlený, že se nerozpakoval ji hned požádat o telefonní číslo. Jak se na slušnou dívku patří, nejdřív prý dostal falešné. Ale nevzdal se. Při druhém setkání na soutěži krásy už si tehdejší Ivana Macháčková dala říct a začala se se zpěvákem stýkat. Nejprve se oťukávali jako přátelé, kamarádství brzy přerostlo v lásku.

Z té doby pochází také historka z natáčení amerického filmu Česká spojka, kde působila jako produkční. Tehdejší člen štábu vzpomíná, jak Karel Gott dojemně jako zamilovaný mladíček čekal poslušně před bránou s kytičkou, aby mohl vyzvednout z práce ženu svého srdce.

Šokující svatba

Brzy bylo jasné, že tentokrát už nejde jen o náhodnou známost na jednu noc. V roce 2004 se jí dostalo velké cti, když získala klíče od Gottova sídla Bertramky, 2006 se páru narodila dcera Charlotte Ella, za dva roky pak i Nelly Sofie

Ještě před druhým porodem překvapila Česko zpráva o nečekané svatbě. Karel Gott byl stále vnímaný jako starý mládenec, který chce být aspoň naoko dostupný pro všechny své fanynky, a proto se nikdy neoženil, takže informace o tom, že si 7. ledna 2008 vzal Ivanu na dovolené v Las Vegas, způsobila poprask.

Karel jí dohodil práci

Mistr své vyvolené minimálně dvakrát pomohl k práci: poprvé zhruba v roce 2004.

„Tehdy mě Karel poprosil, jestli bych Ivanku nezaměstnal. Byl jsem rád, že jsem mu mohl vyhovět. Okamžitě zapadla do kolektivu. I když měla slavného přítele, nijak se nepovyšovala. Byla tu jako PR manažerka a s její prací jsem byl velmi spokojený. Odcházela až v momentu, kdy byla poprvé těhotná,“ vzpomíná pro eXtra.cz šéf divadla Broadway Oldřích Lichtenberg

Televizi musela opustit

Podruhé si ženu se slavným příjmením vybraly VIP zprávy televize Prima. Ivana na počátku čelila velké kritice, že vůbec neumí mluvit a nebýt známého manžela, takovou práci by nikdy nezískala, někteří ji ale později chválili, že se docela slušně zlepšila.

Pak se také chvíli objevovala v muzikálu, než dala oběma pracovním nabídkám vale. I když zlé jazyky zkoušely tvrdit ledacos, Gottova manželka to vysvětlovala tím, že se chce plně věnovat péči o děti a svého muže.

K negativům můžeme připsat například to, že z Gottovy blízkosti v posledních letech jeho života trochu nepochopitelně zmizela řada léta věrných spolupracovníků, včetně tajemníka nebo hospodyně, která se o něj láskyplně starala celá desetiletí. Naopak přibyla tisková mluvčí, kamarádka zpěvákovy manželky. Kritici také nemohli Ivaně odpustit to, že ho příliš uzavírá do zlaté klece a že není lehké se s ním spojit. Jiřina Bohdalová ale Ivanu bránila, že mu tím spíš pomáhá, aby měl víc času na odpočinek.

Ivana mu prodloužila život

Karel Gott minimálně navenek působil jako hlava mladé rodiny velmi šťastně. Radost ale všem zkalila zpráva z podzimu 2015, kdy Zlatý hlas z Prahy bojoval s rakovinou mízních uzlin A tehdy prý Ivanka mimořádně dokázala pravdivost slov, že manželé jsou spolu v dobrém i ve zlém. Slavík opakovaně zmiňoval, že o něj fantasticky pečovala, dala mu sílu bojovat a že nebýt jí, nejspíš by to nezvládl. Tehdy se jí asi nejvíc hodila původní profese zdravotní sestry.

Bohužel před třemi lety se objevila porucha krvetvorby, která posléze přerostla v akutní leukémii Té Karel Gott podlehl před půlnocí prvního října.

Jak to nyní bude s Ivanou Gottovou dál, je zatím ve hvězdách. Je ale řada přejících lidí, kteří věří, že zase najde sílu se smát a opět bude mít komu otevřít své srdce…

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy