Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ivana Gottová se dohodla se Signal Festivalem: Akce se kvůli pohřbu rušit nebude

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
dohoda
Signal Festival neboli festival světla se koná každoročně v ulicích a veřejných prostorách Prahy od roku 2013 a ukazuje historické centrum tak, jak není běžně známé. Výjimkou není ani letošní rok, na rozdíl od let předešlých se však letos jeho organizátoři potýkali s nepříjemnou situací. Festival bude probíhat od 10. do 13. října a jedna část programu se bude v pátek odehrávat jen kousek od Paláce Žofín, kde se bude konat veřejné rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem (†80). Vdova Ivana Gottová proto byla se zástupci festivalu v kontaktu a došlo k dohodě.

Smrt Karla Gotta zasáhla celou Českou republiku a mnoho fanoušků v okolních státech. Je tedy nad slunce jasné, že veřejného rozloučení s oblíbeným zpěvákem se zúčastní obrovské množství lidí, kteří mu mohou dát sbohem v pátek 11. října v Paláci Žofín. Jen kousek od tohoto místa však má v 19 hodin probíhat část programu v rámci Signal Festivalu, který se v Praze koná každoročně od roku 2013.

Z čiré úcty k zesnulé legendě se zástupci Signal Festivalu spojili s Ivanou Gottovou, aby se dohodli na průběhu těchto akcí a případném zrušení programu na Smetanově nábřeží. Na stránkách Signal Festivalu bylo poté oznámeno, že program se rušit nebude a zástupci vysvětlili proč. „Paní Ivana Gottová a zástupci Signal Festivalu byli konfrontováni se situací, kdy se v pátek dne 11. 10. 2019 má konat v Paláci Žofín veřejné rozloučení se zesnulým Karlem Gottem a na nedalekém Smetanově nábřeží má od 19 hodin večer probíhat část Signal Festivalu v podobě světelné instalace," stojí na stránkách festivalu.

„Proto se dohodli, že se obě události uskuteční, a to se vzájemným porozuměním, respektem a úctou. Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál. Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí,“ dodali zástupci akce.

Ivana Gottová plní to, co by si její zesnulý manžel přál. Jakožto umělec by totiž nestál o to, aby byl tak krásný projekt zrušen.

Související články

Další články