Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ivana Gottová po dlouhé době prolomila hradbu mlčení: Fanoušky Karla Gotta nepotěšila

Ivana Gottová po dlouhé době prolomila hradbu mlčení: Fanoušky Karla Gotta nepotěšila
Zdroj: archiv Karel Gott
+ Dalších 8 fotografií
kniha Karla Gotta
Vdova po Karlu Gottovi (✝80) po dlouhé době sama promluvila k veřejnosti. Dříve za ni komunikovala její mluvčí Aneta Stolzová. Konkrétně se Ivana Gottová (44) vyjádřila k připravované autobiografii Mistra. Ta měla být dostupná už na podzim. Nyní se ale vydání odkládá.

"Jsem si plně vědoma odpovědnosti, kterou jsem na sebe převzala. Slíbila jsem manželovi, že knihu, kterou se zabýval v posledních letech života, dotáhneme obrazově a graficky do takové podoby, se kterou by se ztotožnil a byl by spokojen do posledního detailu," započala Ivana Gottová (44) vyjádření k chystané autorizované autobiografii Karla Gotta. Dokud zpěvák žil, schvaloval fotografie, kapitoly, obal i název publikace. Po jeho odchodu se Ivana snažila knihu dokončit co nejdříve.

"Zároveň mi dal souhlas, aby jeho obdivovatelé a čtenáři blíže nahlédli do jeho umělecké tvořivé duše také skrz jeho kresby, ručně psané poznámky a texty písní, stejně tak do dětských let, o kterých podávají autentické svědectví jeho vysvědčení a školní poznámky," vysvětlila dále Gottová a dodala, že sám zpěvák procházel všechny fotografie ještě minulý rok v září ve svém křesle nebo na lůžku. Karel Gott tento svět opustil 1. října 2019.

Gottová v třídění archivu pokračovala sama a našla mnoho vzácných artefaktů a dokladů. Bylo jí ihned jasné, že i ty by měly být v knize. Náročné zpracování si ale vyžaduje mnoho času, který Ivana příliš nemá. Chce však dodržet slib manželovi, že kniha bude stejně nevšední a upřímná jako Karlův život.

"Je mi upřímně líto, že vás musím zklamat (snad jenom na chvíli), když nyní oznámím, že jsme s mými spolupracovníky po dlouhé a zralé úvaze dospěli k nelehkému rozhodnutí, a to posunout vydání knihy na březen příštího roku. Vím, že se na ni mnozí těšíte a netrpělivě její vydání očekáváte," ukončila Gottová a dodala, že pevně věří, že lidé posunutí termínu pochopí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy