Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ivana Gottová plánuje scénář pohřbu: Kteří slavní Gottovi zazpívají v Chrámu sv. Víta

Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
detaily
Jen nedávno Ivana Gottová (43) oznámila, že veřejné rozloučení s jejím manželem a národem milovaným zpěvákem Karlem Gottem (†80) se bude odehrávat 11. října od 8:00 do 22:00 hodin v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. Druhý den se pak bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě konat zádušní mše, která bude pouze pro pozvané hosty. Vdova už dokončuje poslední přípravy a rozesílá pozvánky.

V sobotu se bude konat zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. Bude ji sloužit kardinál Duka, kterého o to požádala sama Ivana Gottová. Vdova aktuálně dokončuje přípravy a rozesílá pozvánky. Ty musí být potvrzeny e-mailem, aby byly hostům rozeslány konkrétní pokyny.

Na zádušní mši na přání samotného Karla Gotta vystoupí operní pěvkyně Eva Urbanová se Štefanem Margitou, kteří v katedrále zazpívají slavnostní píseň Panis angelicus. Národem milovaný zpěvák měl tuto píseň moc rád a sám si ji často zpíval. To, že operní pěvkyni o tuto píseň požádala sama Gottová, potvrdila deníku Aha! její manažerka Jaroslava Herzerů.

Je tomu už 14 let, co Karel Gott slyšel zpívat svou kolegyni Lucii Bílou na pohřbu herečky Stelly Zázvorkové. Tehdy zpívala skladbu Pie Jesu, načež jí Zlatý slavík řekl, že doufá, že takhle jednou zazpívá i jemu. I toto přání Ivana Gottová vyslyšela a několikanásobná Slavice zapěje buď Pie Jesu, nebo proslulou skladbu Ave Maria.

Související články

Další články