Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naše dcery už nejsou holčičky: Ivana Gottová poslala krásný a bolavý vzkaz do nebe

Ivana Gottová poskytla první rozhovor po smrti milovaného manžela, zpěváka Karla Gotta.
Zdroj: Lenka Hatašová/Karel Gott Agency
+ Další 4 fotografie
Vyznání

Jsou to už dva roky, co nás opustil Karel Gott (†80). Jeho žena Ivana (45) na zesnulého manžela zavzpomínala v dlouhém a srdceryvném vzkazu, který mu zanechala na sociálních sítích. Přiznala, že jí její Karel stále chybí a jeho odchod na onen svět ji moc bolí.

Od smrti Karla Gotta uplynuly dva roky. K této příležitosti se vdova po zpěvákovi Ivana Gottová rozhodla napsat svému zesnulému manželovi vyznání do nebe.

Moc nám chybíš, Karle

"1. říjen. Datum, které mám už navždy vryto do paměti. Jsou to již dva roky, co s námi, drahý Karle, nejsi. Naše dcery už nejsou holčičky, ale velké slečny. Měl bys z nich jistě ohromnou radost. Moc nám chybíš! Bolí to! Stále stejně! Vzpomínáme na každý den po tvém boku," začala Ivana svůj facebookový post, ve kterém na otce svých dětí vzpomíná.

"Jsem vděčná za těch krásných 20 let ve tvém náručí. Byl jsi vždy při mně, miloval jsi mě navzdory názorům okolí, věřil jsi stejně jako já v naši věčnou lásku. Zastával ses mě, když mě někteří kritizovali. Byl jsi můj rytíř, který bojoval za pravdu a spravedlnost, i když někdy marně. Byla jsem šťastná, že jsem ti tu tvou rytířskost mohla oplatit a stát při tobě až do samého konce a doprovodit tě s dcerami z tvého milovaného domova na druhý břeh," psala dál Ivana s tím, že Karla nepřestává obdivovat za jeho statečnost, s jakou bojoval o každý den vedle nich. "Kvůli tvé autobiografii, tvému dokumentu, našim holčičkám Charlotte a Nelly a také kvůli mně. Naší lásce," vyjmenovala.

Odejít ses bál...

"Bál ses odejít, protože jsi měl obavy, co s námi potom bude, bál ses, že se do nás pustí média, budou nás pronásledovat a nedají nám pokoj. Média ale měla a mají vůči nám pochopení a za to jim děkuji. Respektovala to, že jsem se stáhla do ústraní, abych si mohla prožít své truchlení i žal a také dokončit to, co jsem ti slíbila," vysvětlila pak, proč o ní není tolik slyšet na veřejnosti a své soukromí si raději hlídá. Ivana nezapomněla ani poděkovat všem věrným fanouškům.

"Zároveň jsem vděčná všem lidem, kteří chodili tiše a pietně uctívat tvoji památku. Děkuji ti za vše, co jsem se od tebe za téměř polovinu mého života po tvém boku naučila. Děkuji ti za ten největší dar, který jsi mi mohl dát — naše dcery! Děkuji ti za vše dobré, co jsi jim předal. Ať už v genech či pozorováním tebe samotného. Jak známo, děti se učí nejvíce přebíráním vzorců chování svých rodičů. A od tebe (snad i ode mne) dostaly naše holky ten nejlepší základ! Nejen za to ti budu navždy vděčná," pokračovala dojatě Ivana s tím, že Karlovi děkuje za krásná společná léta, která spolu prožili. Přiznala zároveň, že ale neprožívali jen dobré časy.

Konec byl těžký

"Nebylo to ke konci lehké, ale čtyři roky nemocí jsme zvládli, myslím, velmi důstojně! A pokorně. Pracoval jsi, i když ti nebylo dobře. Přízeň publika byla tvým největším hnacím motorem. A nyní se seshora na nás jistě usmíváš. Krásné ohlasy tvých milých příznivců na tvou autobiografii ti mohou být do nebe tou největší satisfakcí. A věřím, že stejně pozitivní budou i na tvůj životní dokument. Moc bych si přála, aby i díky filmu Karel a knize Má cesta za štěstím žil tvůj odkaz dál. Aby tvoje píle, pracovitost a profesionalita inspirovaly mladé lidi. Aby si vzali příklad z tvé pokory, laskavosti, slušnosti a noblesy, která se jakoby postupem času vytrácí. Žil jsi krásný, bohatý a naplněný život. Jsem pyšná, že sis vybral právě mě a že mohu s láskou pečovat o tvůj odkaz. V našich srdcích už zůstaneš, milovaný Kájo, napořád. Tvá Ivana," zakončila svůj dlouhý vzkaz plný lásky.

Související články

Další články