Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ivan Vyskočil pohřbil syna Jakuba (†46): Do smrti mě to bude trápit. Brečím jako stará želva, přiznal eXtra.cz

Ivan Vyskočil pohřbil syna Jakuba Vyskočila: Do smrti mě to bude trápit, řekl
Zdroj: Se souhlasem Ivana Vyskočila, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
pohřeb

Minulý týden se herec Ivan Vyskočil (75) dozvěděl strašlivou zprávu, kterou nechce slyšet žádný rodič. Jeho syn Jakub (†46), šéf dopravní skupiny BusLine, spáchal sebevraždu. Podle informací eXtra.cz proti sobě obrátil zbraň. „Proč si Jakub sáhl na život, to je pro nás všechny záhada. Do smrti se tím budu zabývat,“ řekl naší redakci. Ve středu, po více než týdnu, proběhlo soukromé poslední rozloučení s Vyskočilovým synem.

Ivan Vyskočil: Smutná slova po pohřbu

„Poslední rozloučení už máme za sebou. Bylo to jen pro naše blízké, nechtěli jsme z toho dělat tyjátr. Přišlo hodně lidí, což je vidět, že Jakuba měli rádi. On to tady miloval, celý kraj měl rád, měl tu rodinu. Ale pochoval jsem syna, tak jistě pochopíte, jaké to pro mě muselo být. Bylo to strašně smutné. ​Celý život je veselý i smutný zároveň, uvedl pro eXtra.cz po posledním rozloučení se synem utrápený herec Ivan Vyskočil.

Proč si Jakub sáhl na život, to je pro nás všechny záhada. Do smrti se tím budu zabývat. V neděli jsem byl u jeho ženy Blanky a celé odpoledne jsme o tom mluvili. Nerozumíme tomu,“ prozradil nám ještě před samotným pohřbem.

Jakub byl syn, s nímž jsme byli naladění na stejnou notu. Proto mě to o to víc bude hodně dlouho trápit. Chodí to ve vlnách. Chvílemi brečím jako stará želva. V neděli jsme se byli projít po místech, kam rád chodil, a bylo to, jako by tu byl s námi. Tolik se těšil na tohle krásné počasí…,“ pláče zarmoucený otec.

Poslední rozloučení nechtěl předem úplně rozmazávat. Že bylo plánováno přímo ve Svatém Janu na Příbramsku, v obci, kde bydlel, to ale potvrdil. Jen předem naznačil, že pohřeb nebude v kostele. Podle něj podnikatel Jakub Vyskočil nebyl úplně muž víry. „Že by chodil zapalovat svíčky do kostela, to ne. Ale že by nebyl věřící, to taky ne. Taky po mně byl z půlky Žid,“ říkal umělec předem.

Sebevražda

Smutná zpráva o skonu jeho syna přišla minulé pondělí.

„V noci se doma zastřelil syn Ivana Vyskočila Jakub. Nechal dlouhý dopis na rozloučenou,“ řekl eXtra.cz důvěryhodný zdroj z okolí herce, který zprávu potvrdil. Později z dalších informací vyplynulo, že si prostřelil srdce.

Podnikatel Jakub Vyskočil měl rodinu, manželku a dcerku. „Tohle Ivan nedá, zbožňoval ho,“ myslí si hercův přítel, kterého redakce eXtra.cz oslovila.

Podle jeho tatínka za smrtí může být bývalý kolega manažer Jiří Vařil, kterého web iDnes označil za „muže s pověstí mafiána“. Ten to ovšem odmítl a zesnulého označil za svého bílého koně, který se mu pokusil ukrást jeho firmy.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy