Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Ivan Vyskočil po smrti syna Jakuba (ne)slaví 76 let: Neprovedli ani soudní pitvu. Už moc nevěřím, že spáchal sebevraždu

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2021.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
POCHYBNOSTI

Herec Ivan Vyskočil se v sobotu 21. května 2022 dožil krásných 76 let. Žádný důvod k oslavě, zvlášť poté, co ve středu pohřbil svého milovaného syna Jakuba Vyskočila (†46), ale nemá. „Liknavost úřadů je zvláštní. Nikdo nás ani nevyzval k identifikaci těla a neprovedli ani soudní pitvu. Nenecháme to tak být,“ řekl eXtra.cz.

Ivan Vyskočil: Jsem dědek, oslava ne, spíš tryzna

„Nikdy žádné oslavy nedělám, na 76 letech není co slavit. To je tryzna, ne radost,“ našel v sobě herec Ivan Vyskočil i v těchto těžkých chvílích sílu na lehký vtípek.

„Kdyby mi bylo 36 nebo 46, to by byla sláva. Ale teď? Mám slavit, že jsem starý dědek? To mě ani nenapadne,“ přidal k tomu.

Sebevraždě nevěří

Když jsme se ho zeptali, co ho v blízké době čeká (abychom se schválně vyhnuli tématu sebevraždy jeho syna, šéfa BusLine Jakuba Vyskočila (†46)), stejně ho to k trápení dovedlo zpátky.

„Abych vám pravdu řekl, od smrti Jakuba ani pořádně nevím, co je zrovna za den. Nemůžu se na nic soustředit. Celé je to nějaké podivné. Přestávám už věřit tomu, že by si to Jakub udělal sám,“ naznačil pochyby dva dny po pohřbu, o kterém informovaly redakce eXtra.cz i Blesku.

A pak je rozebral.

„To, co všechno kolem toho policie neudělala, už mi nepřipadá jako náhoda. Od toho dne, co Jakub zemřel, policie nemluvila s nikým z nás. Nepřijde vám to divné? Že by mě nebo jeho Blanku někdo vyslechl nebo vyzval k identifikaci těla, že by nám dali jeho osobní věci, to se také nestalo. Neinformovali nás ani o tom, co na místě našli, místo činu nebylo ani za policejní páskou. Přijde mi to všechno zarážející,“ podivuje se umělec.

Žádná soudní pitva

Ani soudní pitvu neprovedli. Byla nařízena pouze zdravotní pitva. Jsou tam pochybení, která jsou nám tak podezřelá, že to tak rozhodně nenecháme. Budeme vyžadovat soudní pitvu, a pokud ji nebudou chtít udělat oni, tak si na toho někoho najmeme,“ plánuje Ivan Vyskočil.

„A pokud mám správné informace, tak identifikace se má vážně provádět i ve chvíli, kdy u zesnulého najdou občanku a dopis, že si to udělal sám. Ale nic,“ kroutí hlavou herec, který už od začátku za viníka smrti svého syna označuje jeho bývalého spolupracovníka, kontroverzního podnikatele Jiřího Vařila (ten to ovšem odmítá).

Bude bojovat

„Je dobré věřit ve vyšší spravedlnost. Rád bych ale ještě zažil spravedlnost tady na Zemi. Chci se dopátrat toho, jak to ve skutečnosti bylo. A půjdu po tom. Jestli si nějaká místa, a neříkám, že zrovna policie, myslela, že nám bude stačit říct o sebevraždě a my sklapneme paty a necháme to rychle spát, aby se nic nenašlo, tak to se pletou,“ dušuje se.

„Celé to na mě působí tak, jako by někdo chtěl, aby se to celé rychle zametlo pod koberec. A to opravdu ne. Myslím si to já, myslí si to i Michal David, který byl jeho bratranec (jeho vyjádření přinesl Blesk - pozn. red.). Takhle to nenecháme,“ dodal pro eXtra.cz Ivan Vyskočil.

A co si o tom myslí strážci zákona?

S největší pravděpodobností se jednalo o sebevražedné jednání, proto se k případu nebudeme blíž vyjadřovat, sdělila eXtra.cz mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy