Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Ivan Vyskočil ani 4 měsíce po smrti syna netuší, jak zemřel: Snoubenka Jakuba (†46) se sesypala

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2006.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie

Herec Ivan Vyskočil (76) začátkem května přišel o syna Jakuba Vyskočila (†46), šéfa dopravní společnosti BusLine, od té doby bojuje s policií, která rychle smrt označila za sebevraždu. A i když jí nadřízený orgán přikázal provést nové vyšetřování, výsledky rodině prý tají. Uvedl to pro eXtra.cz Ivan Vyskočil. Rodina tak aspoň konečně mohla provést kremaci těla.

Ivan Vyskočil: Žádné zprávy pro rodinu

„Policie se ozvala, ale nikoli kvůli tomu, aby nám oznámila výsledky soudní pitvy, kterou se nám podařilo prosadit. Ty si nechávají pro sebe. Čtyři měsíce po smrti Jakuba se ale rozhodli začít pořádně vyslýchat rodinu,“ sdělil eXtra.cz herec Ivan Vyskočil.

„Samozřejmě se ale budu ptát, jak to dopadlo,“ slibuje.

Úspěch se jim podařil před měsícem.

„Provedli jenom zdravotní pitvu, která je mnohem méně podrobná než soudní. Jenže vyšetřovatelka nám ji obratem zamítla, ještě ani nestihla přečíst všechny podklady, které jsme jí poslali. Naštěstí naše zarputilost se vyplatila a vrchní státní zastupitelství nařídilo provedení soudní pitvy,“ sdělil nám umělec tehdy.

K jedné změně však po dlouhé době přece jen došlo. Měsíce byl zesnulý v mrazicím boxu, po soudní pitvě již ale tělo vrátily úřady rodině, a tak mohla konečně proběhnout i kremace.

Snoubenka se zhroutila

Již před časem byla na výslechu družka zesnulého Jakuba Vyskočila Blanka.

„Ta se z toho sesypala. Nebylo to příjemné a říkala, že se na ni stále dívali, jako by za něco mohla, něco provedla. Přitom jestli někdo něco provedl, tak to byli oni, že nás měsíce ignorovali,“ odtušil herec, který si myslí, že toto chování souvisí s tím, že si „dovolili“ ozvat se a požadovat soudní pitvu, která by definitivně mohla vyloučit či potvrdit cizí zavinění.

Zkažené vyšetřování?

Podle mě to paní komisařka zprasila už na začátku, takže se obávám, že vyšetřování může zprasit znovu. Měli to předat někomu úplně jinému,“ přidal zklamaný otec, který si myslí, že syn nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn.

„Měl velké plány do budoucna, chystal svatbu, cestování, nevěřím, že si udělal něco sám,“ dodal pro eXtra.cz herec Ivan Vyskočil. Jeho syn si podle Blesku stěžoval před smrtí na kontroverzního podnikatele Jiřího Vařila, kterého někteří označují za kmotra.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy