Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ivan ve škole zavraždil učitele hrdinu: S Jarkem se osud nemazlil, vzal mu ženu i syna

Ivan ve škole zavraždil učitele hrdinu: S Jarkem se osud nemazlil, vzal mu ženu i syna
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Krvavý útok na Slovensku
Ve čtvrtek se na Slovensku ve Vrútkách odehrál strašlivý masakr. Bývalý student Spojené školy Ivan tam pobodal několik lidí včetně dětí. Hrdinou je zástupce ředitele Jaroslav Budz, který bránil žáky vlastním tělem. Svým zraněním bohužel podlehl. S Jaroslavem se život zrovna nemazlil, měl za sebou tragické životní události, i tak ale dál rozdával dětem do života radost.

Slovenská policie nyní vyšetřuje motiv dvaadvacetiletého Ivana, který ve čtvrtek napadl s nožem několik lidí slovenské Spojené školy ve městě Vrútky Útočník se dostal do budovy školy tak, že rozbil jedno z oken.

Krutý osud hrdiny tragické události

Poté, co útočník vtrhl dovnitř, začal bodat do všech, kteří mu přišli pod ruku. Útočníkem byl bývalý žák školy. Dvaadvacetiletý Ivan se vůbec neostýchal útočit i na děti. V tom se mu snažil zabránit zástupce ředitele Jaroslav Budz. Nasadil svůj vlastní život, aby ochránil své žáky a kolegy. Bohužel jeho zranění byla natolik vážná, že jim podlehl. Byl opravdovým hrdinou.

Jaroslav na Spojené škole učil matematiku a chemii. U žáků byl velmi oblíbený. "Zlatý člověk. Byl to hrdina. Je mi to velmi líto, stále tomu nemohu uvěřit," řekla pro eXtra.cz známá pana Jaroslava.

Život si pro učitele hrdinu však nachystal velmi krutý osud. Podle slov jeho známé, která promluvila pro eXtra.cz, si prošel nelehkými životními událostmi. Přišel totiž o první manželku a následně mu zemřel i syn, který podlehl zákeřné rakovině. Ani to mu ale nezabránilo, aby ostatním dával radost do života. Byl všemi velmi milován. "Nikdy nikoho nepotopil a vždy pomáhal. Učil více než 40 let a každý ho měl velmi rád. Byl skromný člověk a když po revoluci všichni začali jezdit auty, on jediný jezdil na kole," vyprávěla známá zesnulého učitele, kterou tragická událost velmi zasáhla. "Pan Jaroslav si později našel druhou manželku, která mu porodila dceru," svěřila pro eXtra.cz známá zesnulého hrdiny. Nyní bude tříletá holčička kvůli chladnokrevnému vrahovi vyrůstat bez tatínka.

Z úcty k hrdinovi, který zemřel, aby druzí mohli žít, bude v pondělí 15. června probíhat na slovenských školách v okolí Martina a Turčianských Teplic den smutku. "Všichni učitelé a studenti chtějí přijít v černém. Chceme vás požádat, abyste se k této iniciativě připojili i v dalších městech, okresech a regionech na Slovensku," píše se v události, která nese název Školy v černém za pana učitele Jarka Budza.

Na mnohých místech lidé pro uctění památky zesnulého Jaroslava zapalují svíčky. Ve fotogalerii se můžete podívat, kolik lidí na něj se slzami v očích vzpomíná.

Nemilosrdný útočník

Bývalý žák Ivan, který pobodal hned několik lidí včetně dětí a na svědomí má jeden lidský život, byl údajně terčem posměchu. Bývalí spolužáci si ho měli často dobírat kvůli jeho vzhledu. To mohlo být důvodem, proč se rozhodl na školu zaútočit. Nyní začala na sociálních sítích kolovat fotka Ivana, který byl po útoku zneškodněn policisty. Jak útočník vypadal, se můžete podívat ve fotogalerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy