Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Ivan Trojan se nekompromisně zbavil manželky Kláry: Nechal ji vymazat z firmy

Ivan Trojan s manželkou Klárou.
Zdroj: herminapress.cz
+ Dalších 5 fotografií
ROZvod

Že se mezi manželi, hercem Ivanem Trojanem (58) a herečkou Klárou Trojanovou (51), děje něco nemilého, je už nad slunce jasné. Kromě toho, že se žena hojně obsazované filmového hvězdy nechala vyplatit z původně společné vily v pražských Košířích, ji totiž podle zjištění eXtra.cz její muž začátkem listopadu nadneseně řečeno „vyhnal“ ze své firmy. Dokazují to záznamy na portálu Justice.

Ivan Trojan úřadoval: Klára přišla o funkci

Herec Ivan Trojan vlastní společnost Fourlegs s.r.o., je jejím jediným majitelem. Firmu podle portálu Justice.cz založil před sedmi lety a od začátku v ní kromě něj v pozici jednatelky figurovala i jeho žena Klára Trojanová.

Společnost má podle účetních uzávěrek i mzdové náklady, jestli byly určené přímo pro Kláru, nebo pro někoho jiného, o tom by se mohlo pouze spekulovat.

9. listopadu 2022 se ale dosavadní situace každopádně změnila: Ivan Trojan totiž toho dne učinil notářský zápis, kterým zbavil svou ženu funkce jednatelky.

Čím se firma zabývá? Rozhodující má být reklamní činnost, marketing a mediální zastoupení. Přes firmu tedy nejspíš herec účtuje účinkování v reklamách (třeba pro mobilní operátory). Obecně je to výhodnější, než získat honorář přímo, protože firma může mít náklady i ztráty, může optimalizovat, a na daních pak může zaplatit podstatně méně, než fyzická osoba. Nebo dokonce vůbec nic.

Protože se tento byznys týká přímo Trojana, je celkem logické, že když se pár rozhodl jít každý jinou cestou, že se tohoto podnikání již Klára Pollertová Trojanová nebude účastnit.

Majetek si Trojanovi vypořádali

Jak redakce eXtra.cz již informovala, manželský pár se rovněž dohodl, že vila v pražských Košířích zůstane herci, ten pak nejpozději do deseti let musí své stále ještě manželce vyplatit odstupné ve výši sedmi milionů korun.

Herečka, která zvládala péči jak o manžela, tak o čtyři syny, ale na těchto penězích nebude úplně závislá. V dědictví loni získala majetek ve vypočtené hodnotě 14,5 milionů korun. Patří do něj části tří nemovitostí, podílové listy i dluhopisy. I o tom jsme již informovali.

Rozvod?

O údajném rozvodu informoval jako první deník Blesk. „Už několik měsíců spolu ani nežijí. Paní Klára, pokud vím, bydlí někde na Smíchově, a pan Ivan tu zůstal sám se psem,“ prozradil deníku člověk ze sousedství.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy