Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ivan Trojan a jeho potíže: Odstěhovaná Klára a ve firmě díra za čtyři miliony

S Petrem Našicem se přišel rozloučit i Ivan Trojan.
Zdroj: herminapress.cz
+ Dalších 5 fotografií
rozvod

Herec Ivan Trojan (58) je nejen skvělý herec s kvalitami pomalu až na hranici geniality, ale k tomu i podniká. Jenže to na první pohled vypadá, že jeho společnost s ručením omezeným se v posledních letech dostala do čím dál víc rostoucích milionových dluhů. Redakce eXtra.cz to zjistila z účetních uzávěrek na portálu Justice.

Ivan Trojan: Jeho firma přiznala dluhy v milionech

Jak vyplývá z účetních uzávěrek dostupných na portálu Justice.cz, ještě v roce 2018 společnost Fourlegs s.r.o., jejímž je herec Ivan Trojan jediným jednatelem (poté, co z firmy „odstranil“ svou stále ještě manželku Kláru Trojanovou), neměla jediný dluh po splatnosti.

Jenže již o rok později dlužila víc než 181 dnů po splatnosti částku 1,7 milionu korun, v roce 2020, ze kdy je dostupná zatím poslední účetní uzávěrka, déle než půl roku po termínu splacení dlužila již rovnou 3,665 milionu korun.

Předloni přitom měla společnost tržby v hodnotě přes 8 milionů korun (v roce 2019 768 tisíc, o rok později 1,592 milionu korun).

V čem Trojan podniká?

O firmě nic bližšího nevíme, jako převažující činnost ale uvádí reklamní činnost, marketing a mediální zastoupení.

Přes firmu tedy herec může účtovat například účinkování v reklamách (třeba pro mobilní operátory). Obecně je to výhodnější než získat honorář přímo, protože firma může mít náklady i ztráty, může optimalizovat a na daních pak může zaplatit podstatně méně než fyzická osoba. Nebo dokonce vůbec nic.

Důvod dluhů?

Proč vůbec firma takhle úspěšného kumštýře někomu dluží? Zvlášť když byl v oblasti reklamy téměř na roztrhání? Hlavní důvody mohou být dva.

První je ten, že firma opravdu nezvládá plnit své finanční závazky, druhým je pak ten, že je plnit nechce, protože je neuznává, je kvůli nim s někým ve sporu.

Bez bližších znalostí hospodaření eseróčka jde ale vždy jen o spekulace, protože, což by působilo až paradoxně, společnost totiž může dlužit i samotnému herci a svému majiteli. Tedy Ivan Trojan může dlužit i Ivanu Trojanovi

​Redakce samozřejmě zkoušela kontaktovat i samotného herce, do uzávěrky vydání se nám to ovšem nepovedlo. Je o něm ale nicméně známo, že až na výjimky s médii nekomunikuje. 

Co se jeho manželství týče, Klára se po třiceti letech a čtyřech synech odstěhovala z jejich společného domu, z něhož ji ještě herec musí vyplatit, jak jsme psali.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy