Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ivan Hlinka (†54) by oslavil narozeniny: Připomeňte si jeho úžasnou cestu ke zlatu z Nagana, VIDEO

+ Další fotografie
Ivan Hlinka (†54) je bez jakýchkoliv diskuzí jedním z největších hrdinů českého a československého ledního hokeje. Sám byl výborný hráč, své nesmrtelné slávy však dosáhl až v trenérské pozici, kdy náš dream team dovedl až k olympijskému zlatu v Naganu v roce 1998.

Ve věku nedožitých 55 let nás v roce 2004 opustil hokejista a trenér Ivan Hlinka. Jeho život ukončila nehoda mezi Karlovými Vary a Olšovými Vraty. V roce 2004 po něm byl pojmenován litvínovský hokejový stadion a v srdcích hokejové rodiny zůstává tato výrazná postava napořád.

Ivan Hlinka pocházel z Mostu. Svoji sportovní kariéru začal už v šesti letech, kdy se stal členem mládežnického týmu Litvínova, a v 16 letech vstoupil do československé hokejové ligy. Hrál opět za litvínovský klub.

Když se Ivan Hlinka v roce 1950 narodil, nikdo nečekal, že se z něj stane největší český hokejový trenér. Jeho kariéra vyvrcholila v roce 1998, kdy si jeho chlapci odváželi z Nagana zlato. V roce 1999 mu prezident Václav Havel udělil Medaili Za zásluhy III. stupně.

Související články

Další články