Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ivan Hlas po rakovině hlasivek: Moje myšlenky byly hodně černé

Z rakoviny vyléčený Ivan Hlas: Během covidu jsem trpěl depresemi
Zdroj: Martin Procházka/Extra.cz
+ Další 4 fotografie
zdraví

Je to už tři roky, kdy byla zpěváku Ivanu Hlasovi diagnostikována rakovina hlasivek. Hudebník musel podstoupit operaci a radikálně změnit svůj životní styl, byl totiž od raného mládí silný kuřák. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jak je na tom zdravotně a kdo mu byl největší oporou v depresivním covidovém období. 

Ivan Hlas: Temné myšlenky

Známý zpěvák Ivan Hlas se po dlouhé nemoci konečně cítí fit a zase se objevuje mezi lidmi. Během nucené covidové pauzy, kdy muzikanti nemohli vystupovat, prý na ničem novém nepracoval. "Obdivoval jsem lidi, kteří tvořili. Já jakmile není ten mumraj kolem a trošku živo, tak radši nedělám nic," prozradil známý hudebník. I když se po prodělání zákeřné rakoviny drží stále ve formě, během covidového nicnedělání prý přibral osm kilo. "Říkám tomu covid pas," směje se Ivan Hlas svým kilům navíc.

"Psychicky to ale bylo hodně špatný," uvedl vzápětí. "Naštěstí mám hodně velkou rodinu, skoro takový kmen, takže jsme to zvládli, ale jinak byly moje myšlenky velice temný," dodal v rozhovoru pro eXtra.cz na křtu CD zpěváka Honzy Roušara. Po chvíli ale uznal, že ty nejtemnější myšlenky si odbyl už v mládí.

Po rakovině hlasivek, kterou Ivan Hlas před pár lety prodělal, musel přestat kouřit. Jako bývalý silný kuřák si přísun nikotinu nahrazuje alespoň elektronickou cigaretou. "Je to tři roky, co jsem úplně přestal kouřit. Mám tedy náhradu, ale i tu bych měl omezit," řekl zpěvák. Ivan Hlas, který prý kouřil cigarety od čtrnácti let, byl nucen přestat ze dne na den. "Nebylo vyhnutí. Kvůli operaci rakoviny hlasivek, čeho jiného, když se jmenuji Hlas, jsem s cigaretami musel přestat, ale tu elektronickou mi doktor nezakázal," zavtipkoval muzikant o své nemoci.

Obklopen vnoučaty

"Když jsem byl asi po dvou letech na nějaké kontrole, doktora jsem se ptal, proč mi to nezakázal, ale prý musí mít každý nějaký ten hříšek," smál se Ivan Hlas, který prý musí po nemoci navštěvovat pravidelně jednou ročně lékaře, aby byl pod dohledem. "Zatím musím zaklepat, že je všechno dobrý," řekl Hlas, jenž se o boji se zákeřnou nemocí před lety rozmluvil na webu plus.rozhlas.cz.

Málokdo ví, že hudebník, kterého proslavily zejména písně k filmu Šakalí léta, je už šestinásobným dědečkem. "Mám vnoučata ve věkovém rozpětí pětadvaceti let až jednoho a půl roku," pochlubil se hrdě. Nikdo z těch starších se ale v jeho stopách nevydal. "Všichni cítí muziku, ale zřejmě u mě viděli, že občas je to velká bída, takže se tím nechtějí živit," přiznal Ivan Hlas. "Ani bych jim to nedoporučoval, já jsem měl velký štěstí," dodal.

Ačkoli by se mohlo zdát, že kvůli rakovině musel skončit se zpěvem, opak je pravdou. "Když mluvím, je slyšet, že ten hlas není v pořádku, ale když zpívám, tak to prý poznat není," řekl Hlas, který si to neumí vysvětlit a říká, že je to prostě něco mezi nebem a zemí.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy