Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ivan Bartoš o novorozeném Bertíkovi: Na co se nejvíc těší a čeho se naopak bojí

+ Dalších 7 fotografií
Ivan Bartoš s manželkou Lydií se dočkali, narodil se jim syn Bertram. Rodiče pohlaví i jméno miminka tajili až do porodu. Předseda České pirátské strany se ale v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz rozpovídal třeba o tom, jak bude potomka vychovávat a čeho se nejvíc bojí.

Ivanovi a Lydii Bartošovým se 4. srpna 2020 těsně před půlnocí narodil krásný chlapeček. Při narození vážil 4 390 gramů a měřil 54 centimetrů. Lydie už má z předchozího vztahu dceru, zatímco Ivan se ve svých čtyřiceti stal otcem poprvé. Šéf pirátů nám v exkluzivním rozhovoru prozradil, na co se nejvíc těší, čeho se nejvíc bojí a jak hodlá syna vychovávat.

Na co se nejvíce těšíte?

Asi na to, že se budu moct v kampani vymlouvat, že se jí nebudu moct účastnit, protože pomáhám doma Lydušce s miminkem. Je to pro mě velká neznámá, takže se těším na to, že je to něco nového. Člověk si asi potom uvědomí spoustu nových věcí. Vidím to i na svých kamarádech, někteří z nich byli velcí divoši. Stále jimi zůstali, ale trochu se to utlumilo a naopak z nich vylézají strašně pozitivní věci, které bych od nich nečekal.

Je něco, čeho se naopak bojíte?

Když vidím, jakými etapami jsem si v životě prošel, tak si z toho spíš dělám legraci. Jako rodič máte nějakou představu, jaké byste chtěl mít dítě a co by mělo dělat, až vyroste, ale pak je to samozřejmě všechno jinak. Přirovnal bych to k seriálu Cirkus Humberto, když se tomu Vaškovi narodí kluk, který má rád knížky, ale neumí jezdit na koni. Třeba až miminko vyroste, bude to můj pravý opak. Ale není to něco, z čeho bych měl obavy. Spíš si uvědomuji, že to, co člověk v životě dělá, bude mít dopad i na život jeho dětí.

Jak to myslíte?

Mí rodiče byli ve výchově dost v pohodě, ale nechci se dostat do situace, kdy budu dítěti něco říkat jen proto, že mi to říkal můj táta, když jsem byl malý. Trochu se tak bojím, že člověk má tendence opakovat nějaké stereotypy. Nicméně věřím, že pokud by to nastalo, tak mě z toho manželka vyléčí.

Nemáte strach, že by vaše nevlastní dcera Amélka žárlila na mladšího sourozence?

Spíš se bojím, abych nežárlil já! S manželkou se sobě hodně věnujeme a často si povídáme, takže hrozí, že bych nakonec mohl žárlit já, protože na mě nebude mít tolik času. Ale nemyslím si, že by Amélka nějak žárlila.

Nebojíte se, že budete mít nedostatek času?

Vždycky děláte věci, které jsou pro vás důležité. Nedostatek času jsme řešili už v těhotenství, protože když byla koronavirová krize, tak bylo ve sněmovně spousta práce, navíc vrcholila kampaň. To už mi i Lyduška dokonce říkala, že by potřebovala, abych byl víc doma. Já jsem jí vyšel vstříc. Ačkoliv nejsem přeborník v plánování, tak se to zvládnout dá. Ostatně to vidím i u kolegy Ferjenčíka, který má dvě malé děti a taky to dává.

NA CELÝ ROZHOVOR SE PODÍVEJTE V ÚVODNÍM VIDEU

Související články

Další články