Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ivan Bartoš o Bertíkovi: Nezavře pusu a pořád někam leze! 10 fotek neposedy s tátou

Roztomilost.
Zdroj: Se svolením Ivana Bartoše
+ Dalších 6 fotografií
Ivan Bartoš

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš (41) si naplno užívá pocitu a role být tatínkem. Ačkoli má známý politik plné ruce práce ve Sněmovně, snaží si vždy najít volný čas, který věnuje svému synovi Bertramovi. Toho má sice většinu času na starost především manželka Lydie (38), Bartoš se jí ale snaží pomáhat, jak může. "Snažím se s Bertíkem chodit ven, aby si žena odpočinula, ale té se stejně po dvou hodinách stýská," říká známý politik v rozhovoru pro eXtra.cz.

Malý Bertík nedávno oslavil osm měsíců, na jeho první slovo ale táta Ivan Bartoš s manželkou Lydií stále čekají. "Něco pořád žvatlá, já tam slyším ahoj, hele, slyším tam James Cole, ale to se mi asi jen zdá," vtipkuje předseda Pirátů. Snaží se tak alespoň naučit znakování dětí, abych z gest poznal, co zrovna Bertík chce.

Kromě toho, že je Bertík "upovídaný", je i pořádný neposeda. "Pořád něco kutí, něco rozebírá, někam leze, takže jsme upravili celý byt, protože má tendence na sebe něco převrhávat. Má už deset kilo, takže má poměrně velkou páru," vysvětluje Bartoš.

Snaží se ženě pomáhat

Přestože malý pirát přináší do rodiny radosti, Bartoš přiznává, že je s ním i spousta starostí. "Nechápu, kdo si vymyslel slovo mateřská dovolená, protože je to práce na plný úvazek. Už jen ta pozornost, kdy musíte být neustále ve střehu, je vyčerpávající," přiznal eXtra.cz předseda Pirátů, že péče o malého synka není nic lehkého.

"Snažím se ženě pomáhat, takže třeba o víkendech Bertíka prsknu do kočárku, pustím si do sluchátek Jamese Colea a jdu s ním na tři hodiny ven. Chci, aby si Lydie odpočinula, ale té se stejně po dvou hodinách stýská," krčí rameny Bartoš.

O syna má strach

Stejně jako na všechny lidi v Česku, i na Bartošovu rodinu doléhá tíha pandemie. "Chybějí nám návštěvy přátel a kamarádů, které jsou podle mého zásadní pro život. Žena je třeba celý den doma, zatímco jsem kvůli práci ve Sněmovně. Normálně by si pozvala kamarádky, což by ji trochu rozptýlilo, ale bohužel to nejde. Chceme jít totiž příkladem a nedovolujeme si nějaké výstřelky, když se nikdo nedívá," odmítá Bartoš, že by tajně porušoval vládní nařízení. Zároveň ale přiznává, že je opatrný i kvůli Bertíkovi. "Covid není sranda a nikdy ani nebyla," dodává oblíbený politik

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy