Iva Pazderková o roli Heleny Růžičkové ze Slunce, seno: Survivor byl oproti tomuto nic, tvrdí
Komička Iva Pazderková (42) získala v muzikálu Slunce, seno, jahody hned hlavní roli Škopkové, kterou hrála v legendárním filmu jedinečná Helena Růžičková (†67). S Ivou se redakce eXtra.cz potkala na slavnostní premiéře v Karlíně, kde nám popsala své pocity chvíli po odehraném představení, promluvila o životní výzvě a pár slov věnovala i Heleně Růžičkové.
Komička Iva Pazderková se po Survivoru vrhla do další výzvy, a to muzikálu Slunce, seno, jahody, kde získala hlavní roli Škopkové. Po slavnostní premiéře si dle svých slov pořádně oddechla a už zamýšlí, co by udělala do dalšího představení lépe.
„První přišla úleva, a protože sama se sebou nejsem nikdy spokojená, tak pak přemýšlím, co vše můžu udělat lépe. Ale všeobecně mám velkou radost, že muzikál funguje tak, jak se s ním zamýšlelo. Je to doslova nabušené představení a do toho i legendární scény z filmu, který miluji,“ svěřila se Pazderková pro eXtra.cz.
Byla to jedna z největších výzev
Iva se v roli Škopkové alternuje s Adélou Gondíkovou, ještě před pár týdny se nevědělo, zda budou mít herečky vycpávky a nakonec se jich přece jen dočkaly. Zahrát si roli Heleny Růžičkové bylo pro Pazderkovou pořádnou výzvou.
„Její genialita nebyla v tom, kolik vážila. Helena byla zkrátka geniální herečka, které se nedá přiblížit a nikdy v životě jí nebudu sahat ani po kotníky. Bylo potřeba tu roli pojmout s pokorou tak, jak byla napsaná od pana autora. Byla to výzva, Survivor byl oproti tomuto nic. Divadlo hraji třicet let a tohle byla určitě jedna z těch největších výzev,“ sdělila se slovy, že v přípravě jí pomohly i původní filmy, které miluje a zná je nazpaměť. Pokud by se náhodou napsalo muzikálové pokračování, pak by nad rolí ani sekundu neváhala.
Dokonalá past ve Zrádcích. Mia se neštítí ničeho, obelstila dalšího obětního beránka
Související články

Náročné životní období Evy Burešové. Herečka stojí před velkou výzvou. Popsala, co musela obětovat

Těžké rozhodnutí hvězdy muzikálu Pyšná princezna. Krásná Sarah učinila kvůli roli obrovskou oběť

Hvězda kultovní skupiny přiznala vážné zdravotní problémy. Polák z A-Tak promluvil

Pyšná princezna se dočká vlastního muzikálu. Zazáří v něm Eliška Bučková, ale i mladé herecké talenty

David Gránský jako moderní táta: Pro výběr jména syna vybral nečekaný způsob

Ondřej Brzobohatý se dme pýchou: Danielu ve Zrádcích sleduje s hrdostí, přiznal ale i obavy

Drsný spor Františka Janečka a Mariana Vojtka na Plese upírů: Má uražené ego, tvrdí producent

Módní policie z premiéry Slunce, seno, jahody: Plejáda celebrit vytáhla z šatníku skvosty! Kdo zazářil nejvíce?

Pazderková v legendární roli Růžičkové: V Slunce, seno, jahody hraje Škopkovou

Adéla Gondíková se převtělí do Heleny Růžičkové alias Škopkové: Nejdřív jsem si myslela, že je to vtip, říká
