Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Iva Pazderková o roli Heleny Růžičkové ze Slunce, seno: Survivor byl oproti tomuto nic, tvrdí

+ Dalších 5 fotografií

Komička Iva Pazderková (42) získala v muzikálu Slunce, seno, jahody hned hlavní roli Škopkové, kterou hrála v legendárním filmu jedinečná Helena Růžičková (†67). S Ivou se redakce eXtra.cz potkala na slavnostní premiéře v Karlíně, kde nám popsala své pocity chvíli po odehraném představení, promluvila o životní výzvě a pár slov věnovala i Heleně Růžičkové.

Komička Iva Pazderková se po Survivoru vrhla do další výzvy, a to muzikálu Slunce, seno, jahody, kde získala hlavní roli Škopkové. Po slavnostní premiéře si dle svých slov pořádně oddechla a už zamýšlí, co by udělala do dalšího představení lépe.

"První přišla úleva, a protože sama se sebou nejsem nikdy spokojená, tak pak přemýšlím, co vše můžu udělat lépe. Ale všeobecně mám velkou radost, že muzikál funguje tak, jak se s ním zamýšlelo. Je to doslova nabušené představení a do toho i legendární scény z filmu, který miluji," svěřila se Pazderková pro eXtra.cz.

Byla to jedna z největších výzev

Iva se v roli Škopkové alternuje s Adélou Gondíkovou, ještě před pár týdny se nevědělo, zda budou mít herečky vycpávky a nakonec se jich přece jen dočkaly. Zahrát si roli Heleny Růžičkové bylo pro Pazderkovou pořádnou výzvou.

"Její genialita nebyla v tom, kolik vážila. Helena byla zkrátka geniální herečka, které se nedá přiblížit a nikdy v životě jí nebudu sahat ani po kotníky. Bylo potřeba tu roli pojmout s pokorou tak, jak byla napsaná od pana autora. Byla to výzva, Survivor byl oproti tomuto nic. Divadlo hraji třicet let a tohle byla určitě jedna z těch největších výzev," sdělila se slovy, že v přípravě jí pomohly i původní filmy, které miluje a zná je nazpaměť. Pokud by se náhodou napsalo muzikálové pokračování, pak by nad rolí ani sekundu neváhala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy