Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Iva Pazderková o hubnutí: Nebojte se zvedat váhy a nevěřte rychlým receptům

Iva Pazderková: Pokud chcete zhubnout, musíte zvedat váhy
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Rozhovor

Iva Pazderková (41) v rozhovoru pro eXtra.cz prozradila svoje tipy na to, jak začít cvičit a udržet si motivaci. Podělila se s námi i o to, jak zhubnout nadbytečná kila. Ivy jsme se kromě toho zeptali, zda nám nehrozí, že budeme vypadat jako kulturistky. Bikini fitness modelka a herečka nám mimo jiné prozradila i to, jak probíhá její běžný trénink.

Jak s cvičením začít a vytrvat?

Začít určitě pomalu a vyzkoušet, co vás baví. Chodit cvičit s tím, že to je napořád, ne jenom nějaká krátkodobá záležitost, ale s tím, že se to stane součástí vašeho života stejně jako čištění zubů, nad kterým už ani nepřemýšlíte. S tím, že i když se vám nechce, prostě stejně jdete.

Jak vypadal váš trénink dřív a jak nyní?

Když jsem sportovala jenom rekreačně, měla jsem spoustu aktivit. Teď, když se připravuji na závody, tak je to pětkrát týdně trénink, hlavně silová cvičení. Stroje, činky. Pak také nějaký ten běh. Co mám moc ráda, jsou procházky, ty jsou perfektní. A když nemám problémy s ramenem, tak ráda hraju tenis, ping-pong a taky miluju kolo.

Cvičení je psychicky náročné, zároveň duši léčí...

Určitě. Bonus v tom cvičení, kromě kondice a toho, že se cítíte dobře, je i zlepšení psychiky. Uděláte si totiž čas sama na sebe, víte, že pro své tělo děláte něco dobrého a také si zvyšujete sebevědomí v životě, protože najednou vidíte, kolik toho dokážete.

Některé ženy se bojí, že kvůli činkám ztratí ženské křivky. Kde je ta pomyslná hranice?

Já vím, že se některé ženy bojí zvedat váhy, ale pokud chcete zhubnout, zvedat prostě musíte. My ženy nejsme fyziologicky nastaveny na nabírání svalů a nabrat hodně svalové hmoty vyžaduje opravdu velkou dřinu. Pokud vidíte ženu kulturistku, tak za tím stojí roky strašné námahy a taky speciální stravy. Pokud ale žena cvičí třikrát týdně a zvedá váhy, rozhodně mít svaly jako Arnold nikdy nebude. Naopak, silová cvičení jsou pro ženy dobrá a vhodná, protože ženám se během života mění hormonální hladiny a tím máme sklony k řídnutím kostí. Silové cvičení je posiluje, takže přináší samé benefity.

Kdybyste se mohla podívat do minulosti a poradit si jeden fitness tip, který by to byl?

Nejdůležitější je forma toho cviku. Dneska máte univerzitu jménem Google a YouTube. Nikdy nedejte na rychlé recepty, třeba jak si vybudovat pekáč buchet za čtrnáct dnů. Pokud těch čtrnáct dní nebudete jíst, tak pak možná. Pekáč buchet se nedělá v posilovně, ale v lednici. Rozhodně se soustřeďte na to, abyste prováděla cviky správně. Forma je důležitější, než to, jaké váhy zvedáte. A pozor, ať si neublížíte, nechte si poradit.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy