Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Iva Kubelková se slzami v očích prosí o pomoc: Zemřela Lucie, která zachraňovala týraná zvířata

Iva Kubelková se slzami v očích prosí o pomoc: Zemřela Lucie, která zachraňovala týraná zvířata
Zdroj: archiv Iva Kubelková
+ Další 3 fotografie
Veřejná sbírka pro Lucii
Iva Kubelková zůstala v slzách poté, co se dozvěděla smutnou zprávu o úmrtí Lucie Kraifová (†41), pro kterou v pořadu Jak se staví sen zřizovala novou kuchyň. Lucie byla obětavou ženou, která se starala o týraná zvířata. Bohužel se její pozůstalí dostali do tíživé situace a Kubelková se proto rozhodla pomoci.

Loni v prosinci se na televizi Prima odvysílal díl pořadu Jak se staví sen, ve kterém se dělala nová kuchyň pro Lucii Kraifovou. Ona sama by se do pořadu nikdy nepřihlásila, a proto to udělala její sestra. Její sestra společně s moderátorkou Ivou Kubelkovou (42) doufaly, že pro ni začne nová etapa.

Lucie se vždy starala především o druhé. Například pečovala o týraná zvířata či pořádala dětské tábory a na sebe moc nemyslela. Už v době natáčení trpěla rakovinou, které bohužel 27. dubna podlehla. Lucii bylo pouhých jednačtyřicet let.

Vzkaz Kubelkové

Když se smutnou zprávu dozvěděla Kubelková, zůstaly jí oči pro pláč. Navíc zjistila, že se Luciin manžel Luboš a dcerka Anička dostali do tíživé finanční situace. Iva se tedy rozhodla požádat lidi pomocí sociální sítě o pomoc.

"Lucka se se svým Lubošem a dcerou Aničkou starali na svém statku o týraná zvířata, Lucka zachránila několik koní od jasného konce. Napsala krásnou knihu pro děti, pořádala u nich na pozemku krásné dětské tábory a měla v sobě obrovské srdce a laskavost. Lucka bohužel v pondělí zemřela, podlehla rakovině," napsala Kubelková.

"Všichni jsme věřili, že to dopadne jinak, ale bůh si její duši povolal právě teď. Jen on ví proč," pokračovala.

"Nedělám to tady často, ale v tomto případě vím, že je to potřeba. Její manžel Luboš s ní v posledních měsících byl stále doma a byl jí velkou oporou, a tak se pochopitelně dostal do situace, která není pro něj a pro Aničku dobrá," napsala s tím, aby ti, kteří mohou, věnovali pozůstalým peníze ve sbírce, kterou pro ně založili jejich přátelé.

Na závěr napsala, že sama peníze pošle. "To, co dělali oni pro ostatní a pro záchranu zvířat, bylo opravdu upřímné a takových lidí moc není. Tak pokud byste měli těch pár peněz navíc, budu ráda, když je podpoříte. Lucko, odpočívej v pokoji," vzkázala Kubelková.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy