Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Iva Janžurová: Luďku, vím že létáš nad námi! 30 nejlepších fotek

Zdroj:
+ Dalších 26 fotografií
Pohřeb Munzara
V pátek 1.2.2019 proběhlo v Národním divadle poslední rozloučení s hercem Luďkem Munzarem (†85), legendou české kinematografie. Přišla se s ním rozloučit celá herecká elita, samozřejmě rodina a široká veřejnost. Zlatá kaplička byla zaplněna až po střechu truchlícími. Podívejte se do galerie na nejzajímavější momenty z velkolepého posledního sbohem filmovému velikánovi.

Rodina, přátelé, kolegové ale i stovky fanoušků dorazili, aby mu řekli poslední sbohem. Od desáté hodiny ranní se před Národním divadlem srocovaly davy a fronta se táhla po obou stranách budovy desítky metrů. Brána divadla se otevřela v půl jedenácté a lidé se přesouvali dovnitř. Bylo neuvěřitelné, jak rychle se zaplnilo celé divadlo. Lidé stáli i po stranách, aby měli možnost vidět průběh obřadu.

Slavnostní ceremoniál začal v 11 hodin. Čestnou stráž kolem rakve drželi Munzarovi herečtí kolegové, vystřídali se v ní Iva Janžurová, Taťjana Medvecká, Ivan Trojan, Hana Maciuchová, Viktor Preiss a řada dalších, v průběhu obřadu celkem 66 lidí. „Vím, Luďku, že ještě kroužíš někde nad námi a díváš se,“ řekla Janžurová

S proslovem jako první začal ředitel Národního divadla Jan Burian. Vzpomínal na začátky Luďka Munzara v Národním divadle, ale i na jeho největší herecké úspěchy. Dále promluvila Taťána Medvecká. Vychvalovala jeho nadání a divadelní talent. Herečka zmínila, že jeho slova měla váhu a stěží zadržovala slzy. Zavzpomínala na něho také Iva Janžurová. Byli nejen kolegové, ale i velcí kamarádi. Na konci proslovu Iva dodala, že mu děkuje za ty chvíle přátelství. Proslov Ivana Trojana byl neméně dojemný a herec se zmínil, že díky Munzarovi pochopil pravý důvod, proč chce být hercem.

V publiku byly vidět především slzy a smutné obličeje, během jednotlivých projevů se však v pozadí promítala videa s legendárním hercem, díky kterým byl chvilkami slyšet i smích. Na závěr zazněla česká státní hymna.

Podívejte se do galerie na nejzajímavější fotky z velkolepého posledního rozloučení s Luďkem Munzarem. Budiž mu země lehká.

DÁLE ČTĚTE:

Bára Munzarová na pohřbu tatínka vykouzlila dojatý úsměv – více zde.

Tajný pohřeb v Motole. Dojde na něj i Jana Hlaváčová? Více najdete zde.

Sbohem, jeden z největších! Luďka Munzara přišla uctít celá herecká elita – vice zde.

Průběh celého posledního rozloučení s Luďkem Munzarem jsme sledovali minutu po minutě – online najdete zde.

Emotivní video z velké tryzny v Národním divadle najdete zde.

Luďka Munzara přišla uctít celá herecká elita – více zde.

Související články

Další články